Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dialogu me kryeministrin? Edmond Tupja tregon pse Rama është i rrezikshëm me studentët

Postuar: 12/12/2018 - 16:14

Profesori Edmond Tupja deklaroi në studion e Top Talk se dialogu që kërkon kryeministri Edi Rama me studentët protestues është i rrezikshëm.“Duhet të kesh një ndërgjegje sociale shumë të madhe dhe vigjilencë të mprehtë për të nuhatur kurthin. Po të shkojnë te kryeministri studentët, mund të impresionohen ose intimidohen. Rama ka staturë dhe gojën e përdor mirë. Këtë gjë e kanë nuhatur instinktivisht studentët dhe prandaj nuk pranojnë dialog me të”, shpjegon Edmond Tupja.

Profesoi uroi “që protesta të përhapet dhe të ketë sa më shumë njerëz që mbështesin studentët” dhe theksoi se nuk i besoj Ramës “kur thotë që është i gatshëm të plotësojë kërkesat e studentëve”. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/03/2019 - 18:39

Studentët paralajmërojnë  rikthimin e protestave masive duke paralajmëruar se ditë të vështira do vinë për kryeministrin Rama, i cili sipas tyre i ka gënjyer lidhur mbi plotësimin e kërkesave që ata i kanë 

Postuar: 25/03/2019 - 18:35

Ka nisur edhe sot protesta e banorëve të Unazës së Re, të cilët kundërshtojnë projektin e Unazë

Postuar: 25/03/2019 - 18:22

Pavlin Polia, vëllai i biznesmenit Ferdinand Polia, i cili u ekzekutua 4 ditë më parë në Grudë

Postuar: 25/03/2019 - 18:05

Një fëmijë shqiptar vetëm 14 muajsh ka dalë nga koma farmakologjike dhe sipas mjekëve, ai nuk ë

Postuar: 25/03/2019 - 17:31

Sikundër dhe ishte paralajmëruar, kërkimet për Bleona Matën, vajzën nga Kukësi e zhdukur prej 9

Postuar: 25/03/2019 - 17:11

Skafisti i Klement Balilit, Petro Dalanaj, një intervistë për gazetarin  Artan Hoxha, zbul

Postuar: 25/03/2019 - 16:40

Për shkak të shpejtësisë së lartë tre automjete janë përfshirë në një aksident rrugor në rrugën &