BREAKING NEWS

“Kemi gati listën e kandidatëve për deputet”, Taulant Balla zbardh vendimet e rëndësishme që u diskutuan sot në mbledhjen me dyer të mbyllura të PS

“Kemi gati listën e kandidatëve për deputet”, Taulant
x

Aktualitet

'Dilni në punë ose iu heqim licencat'/ Shoqata e Transportit i përgjigjet Veliajt

'Dilni në punë ose iu heqim licencat'/ Shoqata e Transportit

Shoqata e Transportit nuk do të dalë në punë pa u ndryshuar protokolli i sigurisë, teksa i kanë kthyer një përgjigje edhe kryebashkiakut Erion Veliaj.

"Unioni i shoqatave të transportit publik ne Tirane, nuk pranojnë të dalin në punë pa u ndryshuar protokolli. Pas takimit të zhvilluar mes tyre pa pranine e mediave është dalë në përfundimin se operatorët e kanë të pamundur të dalin dhe të zbatojnë protokollin. Sa i takon heqjes së licencave ata besojnë se nuk do t’ju hiqet pasi janë tatimpagues të rregullt prej kohesh dhe sipas tyre nuk janë aq te parëndësishëm për strukturat ekonomike dhe te shërbimeve qytetare", njoftojnë burimet. 

Më të lexuarat