BREAKING NEWS

Shpërthim i fuqishëm në një hotel pranë QSUT, dyshohet për tritol

Shpërthim i fuqishëm në një hotel pranë QSUT, dyshohet
x

Aktualitet

“Disa po luftojnë me jetën”, Pipero flet për gjendjen e pacientëve te Infektivi

“Disa po luftojnë me jetën”, Pipero flet për gjendjen

Mjeku Pëllumb Pipero tha se janë 73 pacientë të shtruar, ndërsa disa prej tyre po luftojnë me jetën.

“Është e vështirë të them. Sepse ne kemi repartin që ka qenë me 4 shtretër dhe janë të zënë. Kemi pjesën e katit të dytë që janë 40 shtretër ku rreth 30 janë me respiratorë edhe aty kemi 3-4 pacientë me regjim respiratori, madje një nga ata është i intubuar. Disa prej tyre luftojnë me jetën”, tha Pipero në abc news.