BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x

Aktualitet

“Disa u arrestuan pranë stadiumit ‘Air Albania’”/ Gazetarja zbardh detaje të reja nga aksioni i SPAK: Ja si u zbulua grupi

“Disa u arrestuan pranë stadiumit ‘Air Albania’”/

Gazetarja Dorjana Bezat ka dhënë më shumë informacione në lidhje me operacionin e SPAK që lëshoi 11 urdhër-arreste.

Bezat bëri me dije se disa nga të arrestuarit iu vendosën prangat pranë stadiumit “Air Albania”, ku është duke u zhvilluar ndeshja mes Shqiëprisë dhe Ishujve Faroe. Mes të arrestuarve është ish-zëvendësdrejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani, ndërsa është lëshuar urdhër-arrest për Shefin e Krimeve në Komisariatin numër 6, Dedan Gjoni.

Gazetarja për “Top Story” tha se ky operacion është pjesë e “Matamorfozës” dhe se urdhër-arrestet janë dhënë pas zbërthimit të mesazheve nga aplikacioni i koduar “SKY ECC”.

SPAK ka dhënë urdhër-arrest për 11 persona, ku shumica prej tyre dyshohet se janë efektivë, pasi akuzohen për grupe të strukturuar kriminal, trafik droge, pastrim parash, shpërdorim detyre dhe përkrahje e autorit në krim.

Sakaq, Bezat tha se dyshohet se në këtë grup kriminal janë të përfshirë edhe biznesmenë që nëpërmjet bizneseve lejonin pastrimin e parave nga trafiku i drogës.

“U arrestuan shumë pranë stadiumit, në një biznes privat. U arrestua Erzen Berçani ndërsa është shpallur në kërkim djali i tij. Po ashtu ka emra të njohur si Ervin Mata si dhe shefi i komisariatit nr 6. Kemi të bëjmë me një grup të strukturuar kriminal. Ndërkohë që operacioni e ka nismën nga zbërthimet e komunikimeve në aplikacionin “Sky”.

Ky nuk është një fund, nga indiciet që kemi marr këta zbërthime do sjellin identifikimin edhe të personave të tjerë. Dyshohet se në grupin kriminal janë të përfshirë edhe biznesmenë që kanë lejuar që paratë e drogës të pastrohen në Shqipëri nëpërmjet bizneseve të ndryshme”, tha gazetarja.