BREAKING NEWS

CNN trondit demokratët në SHBA: Ja zgjidhjet ligjore dhe kushtetuese që Trump të qëndrojë në detyrë

CNN trondit demokratët në SHBA: Ja zgjidhjet  ligjore dhe kushtetuese
x

Aktualitet

Dita e 7 e grevës/ Naftëtarët thirrje kryeminsitrit: I lutemi Ramës të japë sa më parë një...

Dita e 7 e grevës/ Naftëtarët thirrje kryeminsitrit: I lutemi

Në ditën e shtatë të grevës në Ballsh, gratë kanë deklaruar se nuk do të dorëhiqen nga dy kërkesat e tyre, pagat e prapambetura dhe fillimin e punës.

Kjo edhe për faktin sepse nuk ka asnjë reagim nga ana e autoriteteve për t'i ofruar një zgjidhje. Ata kërkojnë që kryeministri të shkojë te ata për një zgjidhje.

"Sot jemi më të rënduar, me siklet, e kam thënë dhe do e them që nuk do të tërhiqemi deri sa të plotësohen kërkesat tona, rrogat dhe rifillimi i punës. Unë do bëj sakrificë deri në fund. Deri tani nuk ka asnjë reagim, i lutem kryeministrit t'i japë një zgjidhje sa më parë"- shprehen një nga naftëtaret.