Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dita e Shahut në Lushnjë (FOTO-LAJM)

Dita e Shahut në Lushnjë (FOTO-LAJM)

Postuar: 25/04/2015 - 13:24

Në qytetin e Lushnjës është zhvilluar një konkurs në kuadër të Ditës së Shahut në sheshin e "Qytetarëve". 
 
Në të kanë marrë pjesë të rinj, dhe janë vëzhguar nga mjeshtri ndërkombëtar Fatos Muço, mjeshtri i madh Erald Dervishi dhe  mjeshtri ndërkombëtar Ilir Seitaj.
 
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/08/2019 - 15:32

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Vlorë, ku një 45-vjeçar është vetëdjegur në banesë.

Postuar: 17/08/2019 - 14:59

Policia Kufitare e Vlorës ka shpëtuar mjetin e peshkimit “Aurora 1”, që ka rrezikuar

Postuar: 17/08/2019 - 14:47

Nj ngjarje e rëndë u shënua ditën e sotme në Itali, ku sipas burimeve bëhet fjalë për një aksiden

Postuar: 17/08/2019 - 14:42

Banorët e një prej lagjeve më të vjetra në zonën e Selitës së vjetër nuk do të duhet të shqetësoh

Postuar: 17/08/2019 - 14:12

Në fshatin Jeta e Re në Fier ka rënë zjarr në dy anët e rrugës ku ndodhen mbetje urbane.

Postuar: 17/08/2019 - 13:41

Personi qe shihni ne foto është pronari i lokalit Mihal Kokedhima, 51-vjeçari që u arrestua