BREAKING NEWS

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me Amerikën, ishte aq mendjelehtë. Shpëton vetëm nëse ikën në...

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia bën lëvizjen e menjëhershme

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia
x
BREAKING NEWS

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, paralajmëron aksion kundër zyrtarëve të korruptuar: Askush nuk është mbi ligjin!

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë
x
BREAKING NEWS

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillime: Drejtësia e re po vepron! E gjithë armata e punonjësve të drejtësisë ishte e lidhur me...

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën
x
BREAKING NEWS

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon kush e ka radhën pas Sali Berishës dhe paralajmëron ‘TËRMET’ në skenën politike shqiptare: Ky politikan është një model skizofrenik. Rama mund të detyrohet të...

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon vendimet marra

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon
x
BREAKING NEWS

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në drejtësi”, Klodiana Lala zbulon informacione për vendndodhjen e ish-kryeprokurorit: Më kanë ardhur foto! Avokati paraqiti akt ekspertimin, vuan nga një sëmundje e…

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në
x
BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x

Aktualitet

Dita nis me diell, por nuk do zgjasë shumë! Ja çfarë parashikojnë meteorologët për orët në vijim 

Dita nis me diell, por nuk do zgjasë shumë! Ja çfarë

Sipas MeteoAlb: Zhvillimi i një qëndre e presionit të ulët atmosferik mbi Adriatikun verior me ndikim deri në vendin tonë do të diktojë kushtet e motit. Për pasojë: alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare do të DOMINOJNE në zonat malore, POR me kthjellime mbetet bregdeti.

Pasditja sjellë sërisht zhvillim të vranësirave dhe rrebeshe shiu në pjesën më të madhe të vendit. POR mbrëmja sjellë përmirësim të motit dhe dominim të kthjellimeve.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë gjatë mëngjesit dhe mesditës DUKE shënuar vlerat minimale dhe maksimale 8°C deri në 29°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 40 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 3-4 ballë.

Rajoni dhe Europa

Europa Lindore, pjesërisht Qëndra e Europës dhe Europa Juglindore do të PARAQITEN në ndikimin e kushteve të paqëndrueshme atmosferike, me vranësira të dendura dhe shira. NDERSA Vendet Nordike, Britania e Madhe dhe Europa Jugperëndimore DOMINOHEN nga kthjellime dhe vranësira të lehta.

Kosova
Territori i Kosovës paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, KU më të shpeshta vranësirat do të jenë në zonat jugore duke sjell gjatë mesditës reshje shiu. Po ashtu pasditja vijon me reshje shiu në të gjithë kosovën edhe pse në sasi të paktë. POR orët e mbrëmjes dhe natës përmirësojnë motin.

Maqedonia e Veriut
Masat ajrore të paqëndrushme që kanë përfshirë gjithë europën juglindore do të diktojnë kushtet e motit edhe në MV. Për pasojë: deri në mesditë moti mbetet me kthjellime dhe vranësira të herë pas herëshme. Por pasditja zhvillon vranësirat duke gjeneruar rrebeshe shiu. Mbrëmja sjellë pauz të reshjeve.