Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ditëlindja që u kthye në mort/ Makina është rrotulluar për më shumë se 30 metra, dalin hetimet e para për aksidentin tragjik në Tiranë

Postuar: 17/06/2019 - 09:56

Ekspertë të Policisë Rrugore, një ditë pas aksidentit tragjik, thonë se automjeti me të cilin udhëtonin viktimat, ka qenë me një shpejtësi mbi 110 km/h, në momentin që ka humbur kontrollin.

Shenjat e frenimit mbi rreth-rrotullim tregojnë se drejtuesi i makinës Arlintin Alia, kishte tentuar të mbante nën kontroll automjetin, por shpejtësia mbi normat e ka bërë të pamundur futjen në trajektoren e rrugës.

Automjeti tip BMW fillimisht është përplasur me bordurën e rreth-rrotullimit të TEG-ut dhe pasi ka përshkruar të gjithë rreth-rrotullimin është përplasur me bordurën e rrugës.

Pas përplasjes së dytë, makina është rrotulluar për më shumë se 30 metra duke ndaluar pranë vijës ndarëse të rrugës që lidh Elbasanin me Tiranën.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 23:59

Gazetari Artan Hoxha zbulon fituesin mes tre kandidatëve për postin e kryeprokurorit. “Arta Marku që në momentin kur u zgjodh prokurore u zgjodh në një situatë jo ligjore, në një seancë me flakadanë.

Postuar: 18/11/2019 - 23:53

Këshilli i Lartë i Prokurorisë paraditen e së enjtes bëri publike pikët e grumbulluara nga tre ka

Postuar: 18/11/2019 - 22:33

Të shtunën zëdhënësi i Presidentit njoftoi se do të publikohej dhe një video, me fakte të pakundë

Postuar: 18/11/2019 - 20:59

Imami Ahmet Kalaja i “Rrugës së Kavajës” në Tiranë, ka denoncuar një qytetare pasi aj

Postuar: 18/11/2019 - 20:45

Komisioni i Pavarur ka vendosur të konfirmojë në detyrë kryetarin e Gjykatës Administrative të K

Postuar: 18/11/2019 - 20:32

Tre nga anëtarët e AMA-së, Sami Nezaj, Suela Musta dhe Agron Gjekmarkaj, ditën e sotme u shprehën

Postuar: 18/11/2019 - 19:52

Mbrëmjen e sotme në Shkodër është plagosur një person pas një sherri mes të rinjve.