BREAKING NEWS

Pas ultimatumit të ambasadores Yuri Kim, Gjykata i jep goditjen finale ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla

Pas ultimatumit të ambasadores Yuri Kim, Gjykata i jep goditjen finale
x

Aktualitet

Djali i Remzi Hoxhës bën deklaratën ‘bombë’: Berisha ka ende lidhje me serbët, është frikësuar se mos...!

Djali i Remzi Hoxhës bën deklaratën ‘bombë’:

Ardian Hoxha, djali i biznesmenit të zhdukur 25 vite më parë Remzi Hoxha akuzon ish-kryeministrin Sali Berisha për zhdukjen e babait të tij.

Hoxha thotë se edhe në ditët e sotme Berisha ka lidhje me serbët, madje edhe kur i shan, ata e dijnë se nuk e ka me të keq.

"Vazhdimisht ka pasur frikësime, mesazhe, e ka ditur që është në ndjekje, por që do i ndodhte diçka e tillë nuk e kishte menduar, se Shqipërinë e kemi konsideruar si diçka të lirë. Të kishte ndjerë një rrezik të madh do kishim ikur në Gjermani apo Zvicër se i kishim edhe mundësitë ekonomike. Patjetër përgjegjës është Sali Berisha, e kam dhënë që edhe Milloshevic nuk ka shkuar në Kosovë që t'i kap dhe t'i masakrojë, ka qenë udhëheqës politik që jep urdhra dhe strukturat kanë qenë në shërbim të tij, edhe të Milloshevic dhe të Berishës. Tani pas 35 vitesh e ka mësuar se çfarë është media, e propaganda.

Sali Berisha e ka pasur si 'baba i kombit', ashtu e ka menduar edhe babai im në ato vite, ai është martuar me një serbe. Liria është serbe, nanën e ka serbe. Në Shqipëri ndjenjat patriotike duhet të vijmë ne që t'ua ngjallim pak ato ndjenja. Serbia edhe Shqipërinë e sheh si armik, e kundërta jo. Nuk është bërë e madhe, Berisha ka qenë dhe është në lidhje me Serbinë dhe del në anën tjetër dhe bën propagandë, dhe ata e dinë që kur e shan Serbinë s'e ka me të keq, po do të ngihet para popullit të vet. Nga frika që të mos i dilnin të palara dhe të deklaroheshe si baba i kombit është frikësuar se mos i del ndonjë nga këto gjëra dhe do krijohet puzzle dhe do zhvishej nga figura e tij", tha Hoxha në Report Tv.