BREAKING NEWS

Fluturon kurba, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të reja me koronavirus janë identifikuar në 24 orët e fundit në vendin tonë

Fluturon kurba, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të
x

Aktualitet

"Djalin e kisha në gjumë, e mora dhe e futa poshtë trupit…", dëshmia rrëqethëse e gruas nga Kombinati pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin

"Djalin e kisha në gjumë, e mora dhe e futa poshtë

Tërmet i fuqishëm që ka tronditur dje Shqipërinë ka lënduar shumë persona dhe ka dëmtuar banesa e apartamente.

Një nga qytetet më të prekura nga tërmeti ishte kryeqyteti i vendit Tirana. Një grua nga Kombinati rrëfen tmerrin e përjetuar nga lëkundjet e tërmetit.
 
“Sapo kisha vënë djalin në gjumë. E kam futur poshtë trupit, që mos t’i kapej koka, dhe e kam nxjerrë jashtë. Nuk kam fjetur në shtëpi, vajtëm në hotel, me një çmim 25 mijë lekë, edhe pse ditët e tjera e ka 15 mijë. Jemi 65 familje. Nëse këtu jetohet dhe dikush merr përsipër rrezikun, unë që tani e fus djalin e sëmurë. Nuk kërkojmë luks, por një apartament ku mund të japë shërbimet mjekësore, ku mund t’i jap ushqim fëmijës”, deklaron gruaja.

Më të lexuarat