BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të Tiranës, ja lista e plotë

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të
x
BREAKING NEWS

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit të Tiranës, SPAK firmos 15 urdhër arreste, zbulohen emrat

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit
x
BREAKING NEWS

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është sponsori i fuqishëm që fshihet pas aksionit të tij që pritet të tronditë themelet e “Trekëndëshit të Bermudës”

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është
x
BREAKING NEWS

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në ’97, roli i Pandeli Majkos, Rexhep Mejdanit, Bashkim Finos e Namik Dokles dhe telefonata “përtej Adriatikut” që ndryshoi rrjedhën e ngjarjeve, Gjon Bruçi zbardh anën e errët të Saliut

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x

Aktualitet

"Dje Spitali i Traumës, nën një skenar terrorizues!"/ Reagon deputeti i njohur ndaj aksionit të fundit: E turpshme! Vrasjet e dhuna po bën kërdinë, policia e armatosur deri në dhëmbë “sulmon” një spital

"Dje Spitali i Traumës, nën një skenar terrorizues!"/

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar në lidhje me arrestimet dje në Spitalin e Traumës në kryeqytet, ku dy mjekë dhe një infermiere akuzohen për ryshfet.

Përmes një reagimi në ‘Facebook’ Shehu theksoi se gjithçka ishte një skenar terrorizues nga regjimi.

Sipas demokratit, ndalimet e bluzave të bardha nga policia ishte veprim plot urrejtje ndaj mjekeve e personelit, “për të fajësuar ata për shëndetësinë “ose paguaj ose vdis”, te katandisur nga Rilindja!”.

REAGIMI I SHEHUT
Dje Spitali i Traumes, nen nje skenar terrorizues!
Sepse terrori eshte mjet i rregjimit per te sunduar!
Ishte nje veprim plot urrejtje ndaj mjekeve e personelit, per te fajesuar ata per shendetesine “ose paguaj ose vdis”, te katandisur nga Rilindja!
Si dikur, kur goditeshin ne publik “grupet armiqesore” te intelektualeve, mjekeve, ingjiniereve, artisteve etj, per te mashtruar e nenshtruar nje popull.

E turpeshme ajo qe ndodhi dje ne ate spital ndaj nje mjeku ne detyre, kur ka shume menyra te tjera te pershtateshme e demokratike per te vepruar ne raste shkelje te ligjit.
Police, mjete, skafandra, anti plumb, sikur perpara te ishte ndonje bande e tere kriminelesh te armatosur.
Edhe kamera per tu mburur, me ato skena tragjiko-komike!
Kur ne fakt kriminelet, trafikantet, keqberesit e tenderave shume milioneshme ne Euro, pervetesuesit e shumave te inceneratoreve, etj, bredhin lirshem.
Ndersa vrasjet e dhuna po ben kerdine, policia e armatosur deri ne dhembe “sulmon” nje spital.
“Rremben” atje nje anestezist pa i lene atij kohe as te heqe edhe uniformen e punes…me veshjet e salles se operacionit!
Mbasi “infiltrohet” dikush aty, veprohet si “rambot” me mjeket (jo me banditet), per te bere “shoë”!
Nje veprim tipik ky i rregjimeve, qe tregon friken ndaj reagimit popullor per varferine, katerfishimin e cmimit te energjise, te artikujve ne pergjithesi, per rrogat qesharake edhe te mjekeve, papunesine etj.
Dhe ndersa i ”infiltruari” i ofron mjekut 20 mije leke,ky i paska marre, thuhet!
Ne realitet ketu kemi te bejme edhe me nje rast tipik te “stimulimit te krimit” nga ofruesi, veper e denueshme kjo!

Më të lexuarat