Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A do e shpëtojë SPAK Shqipërinë dhe do arrestojë politikanët e korruptuar? Artan Fuga tregon shqetësimin e madh që ka: Nëse partnerët ndërkombëtare marrin...

Postuar: 20/07/2019 - 18:32

Pedagogu i njohur, Artan Fuga në emisionin ‘Kjo javë’ në News 24, pyetur nëse SPAK-u dhe BKH-ja do të bëjnë ‘kurban’ politikanët e korruptuar. Fuga tha se nuk është aq optimist për ‘drejtësinë e re’ .

“E kam të vështirë ta them, por jam për transparencë totale për të gjithë njerëzit. Për një drejtësi që të ketë të gjitha kompetencat, të politikës administratës madje edhe qytetarëve të thjeshtë, që Shqipëria të jetë një vend i transparencës. Shqetësimi im është ky: që të ndodh kjo, duhet që drejtësia të jetë e pavarur nga politika. Edhe nëse hedh njerëz të rinj, është e sigurt që brenda një kohe të shkurtër do të bien ne atë sistem që ra drejtësia e sotme. Politika shqiptare nuk është ne gjendje te krijojë një drejtësi të pavarur. Nëse partnerët ndërkombëtarë e marrin tërësisht në dorë dhe e krijojnë ketë gje jashtë sistemit, atëherë këtu unë besoj”, deklaroi Fuga.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 22:50

Gazetarja Klodiana Lala foli në lidhje me dosjen 184, në të cilën shfaqen zyrtarë të lartë të shtetit duke biseduar për shit-blerje votash në Dibër, për zgjedhjet e mbajtura më 2016.

Postuar: 23/08/2019 - 22:38

Ministria e Mbrojtjes thotë se prej dy ditësh po luftohet me flakët në kurorën e gjelbër të Shëng

Postuar: 23/08/2019 - 21:42

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në zonën e "Unazës së Re&

Postuar: 23/08/2019 - 21:40

Mesa duket temperaturave të larta, erërave të nxehta dhe vapës ekstreme do t’i vijë fundi.

Postuar: 23/08/2019 - 21:20

Është riaktivizuar para disa orësh vatra e zjarrit një malin e Shëngjinit.

Postuar: 23/08/2019 - 20:38

Në Shëngjin flakët e kanë marrë seriozisht dhe nuk kanë ndërmend që të ndalen, që prej mbrëmjes