BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Aktualitet

“Do i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale”/ Gazetari zbardh detaje: Fatjon Murati është larguar nga vendi, do të kthehej pasi...

“Do i nënshtrohet një ndërhyrje kirurgjikale”/

Një grua e vrarë dhe pesë të plagosur si dhe një vajzë 10 vjeçe e lënduar nga ciflat e xhamit, ky ishte binalci tragjik i një mbrëmjeje më parë në Tiranë, teksa u qëllua me breshëri kallashnikovi drejt lokalit në pronësi të Fatjon Muratit.

Edhe pse deri më tani nuk ka asnjë informacion zyrtar lidhur me objektivin e këtij atentati, në medie flitet se është një hakmarrje mes grupeve rivale dhe shënjestër e këtij atentati ka qenë pikërisht Fatjon Murati.

Por, në momenti ne atentatit Murati nuk ndodhej në ambientet e lokalit, madje as edhe në shtëpinë e tij ku dhe ishte izoluar pas vendimit të dhënë me “arrest shtëpie” nga Gjykata e Tiranës.

Gazetari investigativ Elton Qyno së fundmi ka treguar se gjatë një komunikimi me familjarët e Muratit ka mësuar se ai disa ditë më parë është larguar drejt Turqisë ku dhe do të kryejë një ndërhyrje kirurgjikale në një nga spitalet e këtij shteti.

“Faktikisht që prej ditës së djeshme dhe deri më sot është raportuar që Fatjon Murati ka qenë epiqendra e këtij atetnati, por ai ska qenë farë në lokal, aq më tepër policia ka shkuar edhe në banesën e tij që ndodhet jo shumë larg lokalit, për ta shoqëruar dhe marrë në pyetje lidhur me rethanat e kësaj ngjarje, por sërish në banesën e tij ai nuk është gjendur dhe në këto kushte është bërë një shpallje e dytë në kërkim policor i këtij personi.

Nga ana tjetër, unë kam mundur të komunikoj me të dëmtuarit e familjes Murati, sepse janë dy persona që janë dëmtuar nga kjo familje dhe më kanë konfirmaur që personi në fjalë Fatjon Murati është larguar para pak ditësh në drejtim të Turqisë për shkak të një ndërhyrje kirurgjikale që duhet të kryente në një spital të këtij shteti dhe pas përfundimit të operacionit do tëk thehej përsëri në Shqipëri ku dhe do të izolohej sërish në ambientet e shtëpisë”, tha gazetari.