BREAKING NEWS

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/ Zbulohet data e përfundimit të hetimeve për shkarkimin e Metës, ja kur përfundon puna e Komisionit Hetimor

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/
x

Aktualitet

"Do ju bjerë përsipër", Sokol Hazizaj i kthehet ashpër Vasilika Hysit dhe i jep paralajmërimin e fortë: Ti nuk e ke natyrën për të tillë

"Do ju bjerë përsipër", Sokol Hazizaj i kthehet

Konstitucionalisti Sokola Haizaj tha se kandidatët e miratuar nga socialistët nuk kanë dhënë një herë në jetën e tyre një vendim

Ai iu kthye ashpër dhe deputetes socialiste Vasilika Hysi të cilën e garantoi se në një të ardhme ata do japin llogari për veprimtarinë e tyre dhe e gjithë kjo që kanë krijuar do ju bjerë përsipër.

“Kandidatët e miratuar nuk kanë dhënë një herë në jetën e tyre një vendim. Sensi është për të shkuar drejtë gjykatave të karrierës. Çështja është se pa krijuar gjykatat e karrierës, për shkak të ligjit, pa respektuar ligjin kushtetues. Unë jam dakord me ju që presidenti nuk do të gabojë që të mos pranojë betimin e tyre sepse do të ndikojë negativisht. Por kjo nuk është çështje fryme, por kapje e pushtetit. Ju pa dashjen tuaj po e kapni pushtetin. Nuk e di për cilën arsye, por kjo do të kthehet në pësim për shkak të veprimtarisë tuaj. Të jeni të bindur që një ditë jo se do jepni llogari, por të gjithë këtë që keni krijuar do ju bjerë përsipër dhe nëpërmjet këtij ligji do goditeni ju. Do thoni ju ne e bëjmë ligjin edhe për të goditur veten, ju në kuptimin human. Mënyra se si po godisni ju pushtetin, pa konsideruar asnjë lloj sensibiliteti brenda së drejtës. Ju nuk mendoni për hallet e njerëzve sepse hallet e tyre zgjidhen në gjykatë dhe ne nuk kemi gjykatë. Unë këtë e kam bindje. Pse thoni ju që qytetarët janë të lumtur që do ngrihet Gjykata Kushtetuese, po ironi po përdor me ne? Kjo është ironi, cinizëm. Ironi do bësh me ne. Ti nuk e ke natyrën për të tillë”, tha Hazizaj në Ora News.