Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Do ju bjerë përsipër", Sokol Hazizaj i kthehet ashpër Vasilika Hysit dhe i jep paralajmërimin e fortë: Ti nuk e ke natyrën për të tillë

Postuar: 12/11/2019 - 23:01

Konstitucionalisti Sokola Haizaj tha se kandidatët e miratuar nga socialistët nuk kanë dhënë një herë në jetën e tyre një vendim

Ai iu kthye ashpër dhe deputetes socialiste Vasilika Hysi të cilën e garantoi se në një të ardhme ata do japin llogari për veprimtarinë e tyre dhe e gjithë kjo që kanë krijuar do ju bjerë përsipër.

“Kandidatët e miratuar nuk kanë dhënë një herë në jetën e tyre një vendim. Sensi është për të shkuar drejtë gjykatave të karrierës. Çështja është se pa krijuar gjykatat e karrierës, për shkak të ligjit, pa respektuar ligjin kushtetues. Unë jam dakord me ju që presidenti nuk do të gabojë që të mos pranojë betimin e tyre sepse do të ndikojë negativisht. Por kjo nuk është çështje fryme, por kapje e pushtetit. Ju pa dashjen tuaj po e kapni pushtetin. Nuk e di për cilën arsye, por kjo do të kthehet në pësim për shkak të veprimtarisë tuaj. Të jeni të bindur që një ditë jo se do jepni llogari, por të gjithë këtë që keni krijuar do ju bjerë përsipër dhe nëpërmjet këtij ligji do goditeni ju. Do thoni ju ne e bëjmë ligjin edhe për të goditur veten, ju në kuptimin human. Mënyra se si po godisni ju pushtetin, pa konsideruar asnjë lloj sensibiliteti brenda së drejtës. Ju nuk mendoni për hallet e njerëzve sepse hallet e tyre zgjidhen në gjykatë dhe ne nuk kemi gjykatë. Unë këtë e kam bindje. Pse thoni ju që qytetarët janë të lumtur që do ngrihet Gjykata Kushtetuese, po ironi po përdor me ne? Kjo është ironi, cinizëm. Ironi do bësh me ne. Ti nuk e ke natyrën për të tillë”, tha Hazizaj në Ora News.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 14:39

Qindra qytetarë braktisën banesat e tyre nga frika e lëkundjeve, ndërsa iu drejtuan hoteleve, fjetën në makinë apo dhe u larguan në qytete të tjerë.

Postuar: 06/12/2019 - 13:55

Pas tërmetit të tmerrshëm që kaloi vendi jonë, gjendja vazhdon të mbetet e vështirë, pasi qindra

Postuar: 06/12/2019 - 13:41

Një çift shqiptarësh kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi në banesën e tyre u gjetën pa

Postuar: 06/12/2019 - 13:37

Inxhinieri Erion Softa ka deklaruar se krahas ekspertëve të qeverisë duhet edhe firmat të ndërtim