BREAKING NEWS

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me
x
BREAKING NEWS

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin Monika Kryemadhin, sulmon Inceneratorët me faktet publike të Jorida Tabakut

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin
x
BREAKING NEWS

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek dorëheqja për Shkëlzen Berishën, del videoja e Ilir Metës dhe Sali Berishës që po qarkullon me shpejtësi

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek
x
BREAKING NEWS

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e rëndësishme dhe fatin e frikshëm që e pret Vladimir Putin: Në Shqipëri do krijonte një...

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e tij dhe kundër SHBA, ja pse më 7 korrik rrezikon të përsëritet ‘21 janari’ dhe çfarë e lidh kreun e ‘Foltores’ me Metën

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e
x
BREAKING NEWS

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë të bashkisë, në pranga edhe drejtori i varrezave të Tufinës. Ja skema që përdornin për të vdekurit

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë
x
BREAKING NEWS

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/ Konferencë urgjente nga Komiteti Teknik i Ekspertëve: Po qarkullon nënvarianti i ri i Omicron

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/
x
BREAKING NEWS

Alarmohet Evropa, Moska vendos 30 raketa e dy nëndetëse në Detin e Zi, Polonia përgatitet për luftë

Alarmohet Evropa, Moska vendos 30 raketa e dy nëndetëse në Detin
x

Aktualitet

“Do kemi një anomali termike”/ Meteorologia Tanja Porja parashikon si do të jetë moti në vendin tonë deri në fund të muajit maj, paralajmëron surprizat e papritura

“Do kemi një anomali termike”/ Meteorologia Tanja Porja

Meteorologia Tanja Porja ka parashikuar si do të jetën moti gjatë këtyre 3 ditëve dhe javën e ardhshme.

“Dita e sotme ka nisur e nxehtë, por do të kemi reshje lokale në pjesën e dytë të ditës dhe rrebeshe afatshkurtra në zonat lindore. Termometri do të luhatet nga 8-29 gradë celcius.

Edhe këtë fundjavë mbetemi në kushtet e motit të paqëndrueshëm. Presim rrebeshe afatshkurtra gjatë pasditeve në pjesën e mirë të territorit shqiptar. Bregdeti paraqitet më i favorizuar, ndërsa vlerat termike si në mëngjes dhe në mesditë do të mbeten mjaft të larta.

Nga 8-29 gradë celcius në rang territori për 3 ditët në vijim”, bën me dije meteorologia Tanja Porja.

“Javën e ardhshme presim që moti të jetë i kthjellët dhe i qëndrueshëm.

Në ditët në vijim, deri në fund të muajit termometri do të ngjitet në 30 apo lehtësisht mbi 30 gradë celcius që do të thotë se do të kemi një anomali termike në 7-8 gradë mbi vlerat maksimale tipike të majit.”, informon Tanja Porja.