BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x
BREAKING NEWS

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që dëshmojnë se Sali Berisha është vrasësi i padënuar i “21 Janarit”, zbardhen prapaskenat e bujshme

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që
x
BREAKING NEWS

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga Europol të përgjimeve të “EncroChat” dhe “Sky”, Rrumbullaku hap me urgjencë garën për gradat

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga
x

Aktualitet

“Do kemi zhvillime nga SPAK”/ Gazetari plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Ja cilat janë katër dosjet e ‘nxehta’ që po përfundojnë

“Do kemi zhvillime nga SPAK”/ Gazetari plas deklaratën e

Gazetari Poli Hoxha tha se së shpejti pritet të ketë zhvillime nga SPAK në politik. Sipas tij, pas këtyre zhvillimeve elektorati do e ketë më të qartë se për kë të votoj.

I ftuar në një emision televiziv ai ka numëruar katër dosje të SPAK të cilat pritet të jenë drejt përfundimit, ku janë të përfshirë emra që momentalisht janë duke bërë fushatë për zgjedhjet e 14 majit duke kërkuar që të votohen.

“Ky proces po zhvillohet në disa rrugë, po zhvillohet sidomos në rrugën penale. Do kemi zhvillime nga SPAK te politika, te korrupsioni. Shumë shpejtë do të jemi më të qartë se për kë duhet të votojmë. SPAK nuk është bërë për politikanë që kanë kryer korrupsion dhe po shijojnë plaçkën, por për fat të keq, për politikanë që nuk ikin nga skena, madje mbajnë politikën peng. Aktualisht ke katër dosje që janë drejt përfundimit dhe janë të nxehta.

Një që është drejt përfundimit është dosja e ish-ministrit të shëndetësisë, Ilir Beqaj, drejt përfundimit është një dosje jashtëzakonisht e nxehtë ku është brenda zotin Meta, zotin Shkëlzen Berisha, ke brenda dhe Edi Ramën, sepse nuk është vetëm privatizimi por edhe gjyqi i famshëm me një dëm rreth 90 milionë euro. Është dosja e inceneratorëve, ku vërtet është ndarë Ahmetaj dhe besoj se shumë shpejt do ketë lëvizje të forta, po edhe këtu ke komplet Kryeministrin dhe komplet lidershipin e rilindjes. Po ti shikosh këta, dhe Erjon Velinë që e ke kandidatë, kandidatin e fierit të Partisë Socialiste, janë ata që na thërrasin për votim. Kjo është situata në Shqipëri”,-tha gazetari Poli Hoxha.

Më të lexuarat