BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po merr thika pas shpine nga Tirana

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po
x
BREAKING NEWS

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije peshkimi, por edhe me avionë civilë

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije
x
BREAKING NEWS

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së opozitës, nuk i kursehet ish-kryeministrit dhe Alibeajt

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së
x
BREAKING NEWS

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh prapaskenat dhe i del kundër ministrit: Ja sa agjentë kanë ardhur

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh
x
BREAKING NEWS

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën ‘bombë’: Ja kush është qyteti që konsumon më shumë kokainë në Shqipëri

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe Biden"/ Rakipi pyet Fevziun për spektaklin që ka “mbërthyer” shqiptarët: Po largohen masivisht, kush ka mbetur është zhytur në kotësinë e Big Brother

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës amerikane plas deklaratën: Ka informacione që nuk janë publikuar dhe…

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës
x
BREAKING NEWS

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të flasësh!”/ Plas debati në studio, Rakipi kapet me Fevziun për naftën kontrabandë dhe oligarkët

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të
x

Aktualitet

“Do më vrasin….”/ I akuzuar për përdhunim, trondit Spartak Dyrmishi: Policia greke më ka thyer këmbët…

“Do më vrasin….”/ I akuzuar për përdhunim,

“Piranjat” kanë rikthyer sërish në qendër të vëmendjes ekstradimin e jashtëligjshëm të Spartak Dyrmishit drejt Greqisë, ku akuzohet për përdhunimin e një gruaje.

Dyrmishin,ka treguar se ai është prerë në besë nga ana e autoriteteve shqiptare, pasi nga Drejtoria e Policisë Vlorë ku ai ishte vetëdorëzuar është dërguar menjëherë në Kakavijë ku më pas e kanë marrë autoritet greke.

Ai rrëfen se ai është dhunuar barbarisht nga policia greke, madje ka frikë se nuk ka për të dalë i gjallë nga burgu.

Të njëjtin version si Spartaku tregon dhe vëllai i tij, i cili thekson se para se Spartaku të dorëzohej ka marrë fillimisht garancinë nga një shef krimesh dhe më pas nga vetë Drejtori i drejtorisë së Policisë së Vlorës, se nuk do të ekstradohej.

Lidhur me rastin në fjalë Eraldo Harlicaj ka kontaktuar dhe drejtorin e Policisë së Vlorës, por nuk ka mundur të marrë asnjë përgjigje.

E vetmja shpresë për të nisur një hetim do të jetë Avokati i Popullit.

Ndërkohë një javë më parë në emisionin “Piranjat” ekspertë dhe njohës të mirë të ligjit u shprehën se ekstradimi i Spartak Dyrmishit pa asnjë dosje, pa asnjë kërkesë zyrtare dhe pa vendim gjykate është në shkelje të plotë të ligjeve dhe Kushtetutës së Shqipërisë.