BREAKING NEWS

Rama bën reagimin e papritur: Do të jetë e pabesueshme, do ta dëgjoni shumë shpejt...

Rama bën reagimin e papritur: Do të jetë e pabesueshme, do ta
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të bëni nëse qytetarët nuk janë dakord për ‘Ballkanin e Hapur”? Ja çfarë thotë kryeministri Rama: Politika nuk është spektakël si Big Brother që të zihen njerëzit për brava

Çfarë do të bëni nëse qytetarët nuk janë
x
BREAKING NEWS

Pse nuk krijoni një parti të re? Përgjigjet Sali Berisha

Pse nuk krijoni një parti të re? Përgjigjet Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha paralajmëron zhvillime të reja, zbulon se çfarë do të ndodhë të dielën

Sali Berisha paralajmëron zhvillime të reja, zbulon se
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodh nëse Sali Berisha merr Partinë Demokratike? Escobar: Biden dhe Blinken kanë qenë të qartë

Çfarë ndodh nëse Sali Berisha merr Partinë Demokratike?
x
BREAKING NEWS

BE mbështet zgjatjen e organeve të vettingut: Është një hap i rëndësishëm

BE mbështet zgjatjen e organeve të vettingut: Është një
x
BREAKING NEWS

“Dhemb shumë”/ PD publikon videon: Kushdo me sy në ballë e kupton që Berisha dhe Rama janë bashkë

“Dhemb shumë”/ PD publikon videon: Kushdo me sy në
x
BREAKING NEWS

U kap "mat" nga kamerat duke komunikuar me Flamur Nokën, reagon për herë të parë Ulsi Manja

U kap "mat" nga kamerat duke komunikuar me Flamur Nokën, reagon
x

Aktualitet

Do të ketë zgjedhje të reja vendore? Përgjigjet Sokol Hazizaj: Opozita me dy koka mund të mos jetë...

Do të ketë zgjedhje të reja vendore? Përgjigjet Sokol

Juristi Sokol Hazizaj ka komentuar zhvillimet e fundit politike.

Teksa foli për zgjedhjet e fundit vendore në Shqipëri, ku ka theksuar se “lënë për të dëshiruar, Hazizaj tha se është e paqartë nëse opozita me dy koka është e gatshme për zgjedhje të reja.

"Komisioni i Venecias ngulmon te periodiciteti i zgjedhjeve, 1 herë në 4 vjet. Por kjo nuk do të thotë që në kushtet e pamundësisë të funksionimit të pushtetit vendor që është një polarsh. Kjo tregon që zgjedhjet e fundit të pushtetit vendor lënë për të dëshiruar. Duhet një kompromis i vogël për të bërë zgjedhje të reja. Nuk e di sa e gatshme është opozita me dy koka për këtë gjë", tha Hazizaj i ftuar në Shqip.