BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Aktualitet

“Do t’i thyenin hundët, nuk u tremb fare nga kërcënimet”/ Spartak Ngjela tregon si u përball me gjykatën Maks Haxhia: Isha unë avokati i tij. Llalla është lepur

“Do t’i thyenin hundët, nuk u tremb fare nga

Avokati Spartak Ngjela ika krahasuar një rast të avokatit Maks Haxhia, që u përball me drejtësinë dhe nuk u tremb fare nga kërcënimet, disa vite më parë, me rastin e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla sot.

Ngjela e quajti lepur Llallën për faktin se nuk ishte në sallën e gjyqit në momentin që për të u dha vendimi.

“Do t’i thyenin hundët Maks Haxhisë kur ishte prokuror. Isha unë avokat i tij. Ishte koha e Sali Berishës. Nuk u tremb fare nga kërcënimet. Merre pyete Maks Haxhinë. Doli dinjitoz atje, ishte prokuror.

Mbrojtjen e ka dinjitet është prokuror i përgjithshëm, duhet të ishte në sallë t’i tregonte popullit që ishte Prokuror i Përgjithshëm. Unë jam për shtetin shqiptar, kam 40 vjet që luftoj. Një prokuror që s’ka kapacitet që të mbrohet në gjyq është lepur”, tha Ngjela.

 

Më të lexuarat