Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Do ua hedhim në plehra” Rama merr vendimin drastik për administratën: Do ndalojmë celularët

Postuar: 14/09/2018 - 12:25

Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi me mësues të portalit "Mësues për Shqipërinë" ka folur për masat që do të ndërmarrë në këtë sezon të ri shkollor.Rama tha se përveç nxënësve, celulari do ndalohet edhe për mësuesit.

“Nuk do lejojmë celularin në shkollë, as për mësuesit. Do duhet ti dorëzojnë e ti marrin në fund të mësimit dhe në muajin e parë do e bëjmë muaj edukimi. Nga muaji i dytë celularët hidhen në plehra nuk i kthehen më atij që e ka se janë ndotës të rrezikshëm të mjedisit arsimor”, u shpreh Rama.
 
Gjithashtu njoftoi se cularët do të ndalohen në të gjitha institucionet shtetërore.
 
“Celularët do i heqim nga institucionet e shtetit, janë bërë si klube interneti”, deklaroi Rama i revoltuar.  

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2018 - 23:56

 Një grua në Fier i ka dhënë fund jetës së saj.

Burimet e Policisë vendore, sqarojnë se është vetëhelmuar me ilaçe, A. F., 45 vjeçe, e cila ndërroi jetë në spital.

Postuar: 22/09/2018 - 22:05

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të q

Postuar: 22/09/2018 - 21:45

Një çift të moshuarish janë bërë protagonistë të rastit më të fundit të dhunës në familje.Sipas p

Postuar: 22/09/2018 - 21:06

Një nënë nga Berati ka thyer shifrat e INSTAT lidhur me numrin e lindjeve në vend.Në harkun kohor

Postuar: 22/09/2018 - 20:55

Policia Kufitare e Rinasit bën me dije se ka bllokuar fluturimin e një avioni, pasi kapiteni kish

Postuar: 22/09/2018 - 20:29

Përmes një njoftimi, Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës

Postuar: 22/09/2018 - 19:34

 Një person rezulton i zhdukur  që prej ditës së djeshme në Mirditë.