Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dogjën goma dhe bllokuan rrugën, disa banorëve të Astirit u ndodh e papritura

Postuar: 18/03/2019 - 17:12

Forcat e policisë në kryeqytet kanë shoqëruar disa banorë të “Unazës se Madhe”, pas bllokimit të rrugës dhe djegies së gomave gjatë ditëve të fundit.

Ndërkohë, mësohet se familjarë të personave të shoqëruar janë mbledhur jashtë komisariatit dhe po protestojnë.Rasi i fundit i djegies së gomave të makinave në rrugë, u shënua gjatë protestës së djeshme në kryqytet.

Banorët kanë paralajmëruar se do të përshkallëzojnë protestat, nëse qeveria nuk merr parasysh kërkesat e tyre për anulimin e projektit të Unazës së Madhe, i cili prek edhe banesat e tyre.

Banorët e Astirit të dielën pasdite protestuan në mbrojtje të banesave të tyre dhe kundër projektit për ndërtimin e Unazës së Re. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/04/2019 - 21:18

Ditën e sotme një delegacion i Ministrisë së Brendshme ka raportuar pranë Komisionit Europian ecuritë e Shqipërisë në ecurinë e 5 prioriteteve, që BE-ja i ka vendosur Shqipërisë në procesin e integrimit.

Postuar: 24/04/2019 - 20:27

Rektori i Universtietit të Tiranës, Bernard Dosti në mbledhjen e sotme të rektoratit ka marrë d

Postuar: 24/04/2019 - 19:53

I gjithë Ballkani është përfshirë nga rryma ajri me origjinë nga Saharaja të cilat kanë pasur ndi

Postuar: 24/04/2019 - 19:46

Ditën e nesërme opozita do të zhvillojë protesta në mbarë vendin të cilat do të zgjatin vetëm 1 o

Postuar: 24/04/2019 - 19:29

Pas vdekjes së 25-vjeçares ne maternitetin e Elbasanit kirurgu i njohur, Agron Menzelxhiu shpjego

Postuar: 24/04/2019 - 19:24

Kledian Lekocaj i ashtuquajturi “Mafiozi i burgjeve”, i akuzuar për përfshirje në vra

Postuar: 24/04/2019 - 19:18

 Në rajonin e Atikës në Greqi janë zhvilluar tre operacione të gjera anti-drogë, që kanë çua