BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Aktualitet

Dokumentari në Rai 3 që "nxin" Shqipërinë/ Artan Hoxha zbardh prapaskenat e bujshme: Gazetari italian takoi shumë persona, qëllimi ishte të...

Dokumentari në Rai 3 që "nxin" Shqipërinë/ Artan

Gazetari Artan Hoxha ka folur në emisionin "Të Paekspozuarit", lidhur me dokumentarin e publikuar në televizionin italian Rai 3, ku flitej për marrëveshjen Rama-Meloni për refugjatët, por edhe për krimin e organizuar dhe lidhjet e dyshuara mes krimit dhe pushtetit në nivelet më të larta. 

Hoxha deklaroi se edhe ai është takuar me gazetarin italian, Giorgio Mottola dhe se ky i fundit ka intervistuar shumë personazhe në Shqipëri, përfshirë edhe kreun e opozitës, Sali Berisha. 

Hoxha tha se qëllimi i dokumentarit ishte pasyqrimi i një sërë problemesh të Shqipërië, kryesisht ngjarje të njohura dhe diskutuara gjerësisht në Shqipëri. 

Hoxha tha se gazetari është bërë me dije edhe për ngjarje më të rënda por ka zgjdhur që të mos i publikojë. 

"Gazetari ka qëndruar gjatë këtu. Kam publikaur foto dhe video bashkë me të.

Ajo që ka tërhequr vëmendjen është që në nëj mediat publike itaiane, janë grupuar dhe sistemuar, një sërë problemesh që ka patur Shqipëria gajtë dekadës së fundit.

Gazetari ka qenë në Shqipëri nja muaj më parë.

Ka intervistuar shumë njerëz. Ka folur edhe Berisha, zoti Basha, por ai kërkoi intervistë me kryeministrin, por nuk e realizoi dot.

Kur bëhej pritja e personaliteteve  në Samit, ka pyetur për Bechettin.

Ka pyetur edhe profesionistë të fushave të ndryshme për të marrë informacion.

Këtu është edhe intervista e zotit Beci, e cila patjetër duhet të jetë shfrytëzuar.

Thjesht ka bërë zhvendosjen dhe kronologjinë që të ketë një vijë.

Ai ishte dokumentar rreth një orë dhe synon të informojë qytetarët italianë.

Zanafilla është vendim i qeverisë italiane, pra e nis pse qeveria italiane ka bërë një vendim të tillë të mbajtur të fshehtë dhe me kosto të lartë, nuk i sjell të mira Italisë.

Ai thotë se nga kjo marrëveshje përfiton Rama, i cili është ofruar për t’i bërë nder një vendi të BE por në fakt është e kundërta.

Pastaj ai kalon që kjo marrëveshje nuk duhej bërë me Ramën, sepse është partner jo i besueshëm.

Ai thotë marrëveshja u bë nën ndikimin e Ëngjëll Agacit, që ka të kaluar si avokat në Itali, ka qenë avokat i personazheve të botës së krimit, që janë ekstraduar drejt Shqipërisë dhe pastaj u janë zbutur dënimet.

A ka ndodhur kjo kur Agaci është bërë Sekretar? Agaci vetë ka thënë se do të ngrejë padi.

Zoti Rama në fillim kur ka ardhur si kryeministër, ka ardhur me imazhin për të goditur krimin e organizuar, ka marrë ish shefin e anti-mafia në organikë, por nuk e ka pyetur asnjëherë.

Edhe mua më ka intervistuar gazetari.

Shumë informacion e ka marrë për të bërë dokumentari. KA marrë edhe denoncime më të forta se këto që ka nxjerrë, por ka vendosur që keto që ka futur i ka të provuara.

Pjesën tjetër, ndoshta bën një dokumentar tjetër", tha ndër të tjera Hoxha.