BREAKING NEWS

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda
x
BREAKING NEWS

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/ Artan Hoxha flet me emra dhe plas ‘bombën’: Do goditet shumë lartë! SPAK më ka thirrur dhe mua të dëshmojë për këtë dosje!

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/
x
BREAKING NEWS

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë që përfundoi të shoqëruar në polici/ Reagon ‘flakë për flakë’ UKV, sqaron gjithë situatën

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë
x
BREAKING NEWS

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të amerikanëve, Berisha paralajmëron me shkarkimin e kreut të PD, Fieri sfida e radhës

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të
x
BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon ish-kryeministrin se po tenton grusht shteti brenda partisë

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon
x

Aktualitet

Dokumentari për shqiptarët në Siri, gazetari i njohur zbulon detaje nga intervista me xhihadistin kosovar, ngre alarmin: Ka ende 50 gra dhe fëmijë në kampin Al-Hol, vuajnë nga një dhunë e tmerrshme!

Dokumentari për shqiptarët në Siri, gazetari i njohur zbulon

Gazetari Taulant Kopliku është shprehur se ka shumë gra dhe vajza që gjenden në kampet siriane, ku janë të rrezikuar për jetën. Duke folur për dokumentarin “DAESH” që flet pikërisht për situatën kritike në Siri, ai bëri thirrje ndaj autoriteteve t’ju vijnë në ndihmë.

“Janë rreth 50 persona, gra dhe vajza që shteti duhet të ndërhyjë për t’i sjellë. Ne kemi qenë në të dy kampet, Al-Hol dhe Roj. Situata në Al-Hol është e tmerrshme, ka dhunë të jashtëzakonshme dhe nëse nuk i bindesh rregullave të ISIS, rrezikon jetën. Duhet të ketë një ndërhyrje për t’i sjellë këta persona.

Një dramë tjetër është e familjes Huli nga Pogradeci që janë në Al-Hol, janë vajza të mitura që kërkojnë ndihmë por nuk është bërë gjë për kthimin e tyre.“, tha gazetari. Më tej, ai u ndal dhe tek një intervistë me një xhihadist nga Kosova që ka realizuar në një nga burgjet në Siri.

“Më bëri përshtypje ftohtësia e tij, sytë e tij janë sytë e një personi i cili nuk e di se çfarë mendon. Të gjithë normalisht e mohojnë të jenë të përfshirë në krime. Të gjithë përdorin të njëjtën strategji dhe xhihadisti nga Kosova. Kuptohet që dallohej qartë në mënyrën se si komunikonte ishte një sajesë e tij. Ishte shumë i akullt, jo vetëm në përgjigje por dhe sytë që të shikojnë.”, tha ai.

Më të lexuarat