Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Doni të blini makinë? Rama shpërndan njoftimin e Drejtorisë së Përgjithshme të Transportit si mund të kontrolloni çdo model që pëlqeni (VIDEO)

Postuar: 11/09/2019 - 09:33

 Nëse jeni lodhur duke parë makina por keni frikë që ta blini për shkak se mund të bini pre e mashtrimeve nga tregtuesi apo shitësi, tashmë ka një zgjidhje fare të thjeshtë. Me anë të një postimi në rrjetet sociale kryeministri Rama ka shpërndarë një lajm të rëndësishëm për të gjithë ata që duan të blejnë makinë.

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor falë programit online tashmë mund të verifikoni çdo gjë mbi makinën që doni të blini. Me anë të targës dhe shasisë ju tashmë mund të zbuloni historikun e makinë, kushtet dhe aksidentet që mund të ketë shkaktuar. Por jo vetëm kaq pasi nëse doni të blini një makinë që është pa targa mund të zbuloni edhe legjitimitetin e saj.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 11:32

Mbrëmjen e djeshme në fshatin Suk të Fierit janë djegur rreth 1000 dengje bari si dhe një furgon me karroceri.

Postuar: 08/12/2019 - 11:03

Një vajzë 14-vjeçare nga Kalithea, e cila kërkohej nga familja që më 5 dhjetor është gjetur në Sh

Postuar: 08/12/2019 - 10:29

Shqiptari, me nënshtetësi amerikane, Sajmir Alimehmeti 26 vjeç, është dënuar me 22 vite burg.

Postuar: 08/12/2019 - 10:11

Burime zyrtare nga Policia e Shkodrës bëjnë më dije se janë sekuestruar armë zjarri dhe drogë, gj

Postuar: 08/12/2019 - 10:02

Janë arrestuar në flagrancë 5 shtetas nga të cilët 1 doganier, 3 punonjës të Policisë Kufitare, 1

Postuar: 08/12/2019 - 09:40

Mbrëmjen e djeshme, një vjeçar është gjendur i vdekur në kanalin vaditës afër banesës së tij.