Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dorëheqjet në hipotekën e Vlorës / Artan Lame paralajmëron ndryshimin e madh

Postuar: 09/10/2019 - 17:29

Kreu i ALUIZNI-t Artan Lame në një prononcim për mediat nga Elbasani paralajmëroi se probleme si ai i Vlorës qytetarët do të dëgjojnë në të gjithë Shqipërinë.

Gjithashtu, kreu i ALUZNI-t tha se i vetmi ndryshim i Vlorës me qytetet e tjera është se në Vlorë nuk gjen një njeri me emrin durim.

“Raste si ky do të dëgjoni shumë në ditët në vijim, në qytete si Durrësi, Shkodra, Elbasan, Sarandë. I vetmi ndryshim i Vlorës me qytetet e tjera është që siç thotë dhe kryeministri Rama është që nuk gjen në Vlorë njeri që quhet durim. Për një arsye shumë të thjesht kanë rënë piramidat e vjetra të ndërhyrjes së pushtetit dhe nuk ka asnjë që të mbrojë paligjshmëri. Ka ikur koha e paligjshmërisë.”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 08:36

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në Bulqizë. Një grup inspektorësh të Pyjeve janë kërcënuar nga disa persona të cilët udhëtonin me dy fuoristrada.

Postuar: 14/10/2019 - 08:24

Dy persona janë vënë në pranga nga Policia pasi janë kapur në parkun Kombëtar të Katavastasë duke

Postuar: 14/10/2019 - 07:51

Disa ditë më parë një 16-vjeçare shqiptare na bëri të gjithëve krenarë teksa mbajti një fjalim te

Postuar: 14/10/2019 - 07:43

Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj sot do të dalë para Komis

Postuar: 14/10/2019 - 07:37

Marsida Qatja, 30-vjeçarja nga Elbasani është shndërruar në një ndër personazhet më të diskutuar

Postuar: 14/10/2019 - 07:20

Protesta e mbrëmshme në ‘Unazën e Re’ është shoqëror me akte të dhunshme dhe shkelje