BREAKING NEWS

Rritet sërish ndjeshëm numri i të infektuarve me COVID-19 në vend, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të reja u shënuan në 24 orët e fundit

Rritet sërish ndjeshëm numri i të infektuarve me COVID-19 në
x

Aktualitet

Dorëheqjet në hipotekën e Vlorës / Artan Lame paralajmëron ndryshimin e madh

Dorëheqjet në hipotekën e Vlorës / Artan Lame

Kreu i ALUIZNI-t Artan Lame në një prononcim për mediat nga Elbasani paralajmëroi se probleme si ai i Vlorës qytetarët do të dëgjojnë në të gjithë Shqipërinë.

Gjithashtu, kreu i ALUZNI-t tha se i vetmi ndryshim i Vlorës me qytetet e tjera është se në Vlorë nuk gjen një njeri me emrin durim.

“Raste si ky do të dëgjoni shumë në ditët në vijim, në qytete si Durrësi, Shkodra, Elbasan, Sarandë. I vetmi ndryshim i Vlorës me qytetet e tjera është që siç thotë dhe kryeministri Rama është që nuk gjen në Vlorë njeri që quhet durim. Për një arsye shumë të thjesht kanë rënë piramidat e vjetra të ndërhyrjes së pushtetit dhe nuk ka asnjë që të mbrojë paligjshmëri. Ka ikur koha e paligjshmërisë.”