Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dosja 'Babale'/ Fredi Alizoti nxjerr blof ish deputetin: Më premtoi 200 mijë euro, por nuk m'i dha! Prandaj tregova të vërtetën (Kush ia kishte siguruar stilolapsat për përgjim)

Postuar: 17/09/2019 - 15:20

Gjykata e Tiranës dëgjoi dëshminë e Fredi Alizotit, i implikuar në dosjen e ashtuquajtur "Babalja". Alizoti iu përgjigj pyetjeve të Prokurorëve, teksa pranoi akuzat e kallëzimit të rremë dhe rrëfeu para gjykatës se ai me Albert Veliun kanë bërë audio përgjimin.

Plani tha Alizoti ka qenë që në shtator të 2017, por nuk është realizuar pasi Veliu nuk kishte gjetur njerëz të besuar në Vlorë. Më pas i kishte kërkuar sërish Alizotit, ky i fundit tha se ka pranuar ta bënte, pasi bëhej fjalë për 200 mijë euro, që sipas tij, ia ka premtuar Ervin Salianji.

Sipas Alizotit, është ky i fundit që gjithashtu i ka siguruar stililapsat për përgjim. Mos marrja e lekëve, tha i pandehuri më shty që të tregoj të vërtetën, ndërsa shtoi se ishte ndjerë i kërcënuar.

Gazetari Arsen Rusta shkruan se Alizoti u pyet edhe nga avokati Indrit Sefa, i cili ngriti dyshime në lidhje me thëniet e tij, duke e pyetur për disa përgjime ku Alizoti fliste miqesisht me drejtorin e Policisë së Fierit.

"Nuk i kam miq,por te ata ndihesha i sigurt", tha Alizoti teksa i përgjigjej pyetjes së avokatit.

Sefa shtoi se personaliteti i të pandehurit nuk është i besueshëm dhe se ai ka implikuar në këtë histori njerëz që nuk i njeh dhe as i ka parë ndonjëherë në jetë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 19:40

Kolegji i Posaçëm i Apelimit i ka dhënë të drejtë Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, mbi vendimin për të shkarkuar nga detyra prokurorin Artur Selmanin.

Postuar: 14/10/2019 - 19:20

Gjatë protestës së qytetarëve të Unazës së Re, pranë drejtorisë së policisë mbrëmjen e djeshme, a

Postuar: 14/10/2019 - 18:33

Një vajzë 16-vjeçare ishte e ftuar së bashku me tre miq në një festë në shtëpinë e një prej të pa

Postuar: 14/10/2019 - 18:23

Një automjet ka përplasur një person në biçikletë këtë pasdite në Vlorë, ku ka mbetur i plagosur

Postuar: 14/10/2019 - 18:22

Ende pa nisur tubimi është vënë re nja prezencë e lartë e forcave të Policisë në Astir.

Postuar: 14/10/2019 - 18:10

OSHEE bën me dije se për shkak të rikonstruksioneve të kabinave elektrike, këtë të martë do të st

Postuar: 14/10/2019 - 18:01

Analisti i njohur, Fatos Lubonja, ka komentuar raportin zyrtar të Komisionit të Venecias për pres