Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dosja ‘Babale’/ Nga përgjimet doli se Fred Alizoti kontaktoi 10 herë Taulant Ballën, i pandehuri plas ‘bombën’ në mes të gjyqit: Nxirrni dhe telefonatat me shoqëruesin e Berishës

Postuar: 11/09/2019 - 14:22

Në seancën e sotme gjyqësore që po zhvillohet për çështjen “Babale” janë publikuar dhe përgjime të tjera të të pandehurit Fredi Alizoti.

Avokati i gazetarit që realizoi përgjimet, Jetmir Olldashi, paraqiti në gjyq përgjimet e Alizotit, ku u pa se kishte kontaktuar 10 herë numrin e kreut të grupit parlamentar Taulant Balla.

Në këtë moment, Alizoti është ngritur në këmbë dhe ka kërkuar që të publikohen dhe bisedat e tij me shoqëruesin dhe ish-truprojën e Sali Berishës, Sali Lushaj.

‘’Gjyqtar, thuaji të hapë të gjitha telefonatat sepse ka edhe biseda me shoqëruesin e Sali Berishës”, është shprehur Alizoti.

Alizoti akuzohet për dëshmi të rreme duke pranuar se ka imituar zërin e Agron Xhafës, vëllait të ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, i akuzuar për trafik droge në Itali. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 23:27

Një njoftim për shkëndijë elektrike në bodrumin e Presidencës ka vënë në lëvizje forcat zjarrfikëse të kryeqytetit.Mësohet se Garda e Republikës ka kërkuar praninë e zjarrfikësve si masë paraprake, për të parandaluar

Postuar: 16/09/2019 - 22:05

 Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin Korçë-Bilisht, në afërsi të fshatit Kuç.

Postuar: 16/09/2019 - 21:17

Një aksident ka ndodhur në aksin Korçë-Kapshticë, në vendin e quajtur Kuc.

Postuar: 16/09/2019 - 21:07

Një aksident i frikshëm është regjistruar pak minuta më parë në Tiranë.

Postuar: 16/09/2019 - 19:58

Një darkë familjare u shndërrua në një sherr me fjalë e më pas me thika, çka u desh ndërhyrja e k

Postuar: 16/09/2019 - 19:45

Policia italiane ka zhvilluar një operacion të gjerë antidrogë në Latina, duke arrestuar gjithsej