BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x

Aktualitet

Dosja e Gërdecit në Spak! Avokati i njohur nxjerr prapaskenat ‘bombë’: Shkëlzen Berisha kishte më shumë fuqi se Fatmir Mediu asokohe ministër. Ja si u kthye Argita në biznesmene

Dosja e Gërdecit në Spak! Avokati i njohur nxjerr prapaskenat

Avokati Tom Gashi ka komentuar rihapjen e dosjes së Gërdecit dhe dërgimin  e ish-ministrit Fatmir Mediu në SPAK. Ai  tha se: “gjyqi ndaj Fatmir Mediut është një domosdoshmëri, ndihmën SPAK ja dhanë Amerikanët. Ai ka folur më tej edhe për Argita Berishën vajzën e ish-kryeministrit, ku tregoi se si u kthye në një biznesmene me ndihmën e babait kryeministër”.

“Gjyqi ndaj Fatmir Mediut është një domosdoshmëri. Ndihmën për SPAK i kanë dhënë Amerikanët, besoj se  Fatmir Mediu do të akuzohet. Argita Berishën e kam njohur personalisht ku nga punonjës në Kosovë u kthyen në biznesmenë me ndihmën e babait kryeministër. Çdo biznesmeni që duhet të vinte në Shqipëri duhet të kalonte nga zyrat e Argita Berishës. Shkëlzen Berisha në rastin Gërdeci kishte më shumë fuqi se Fatmir Mediu asokohe ministër, Shqipëria tani është në fazën normale e hetimit të zyrtarëve të lartë.  Në kohën e Argitës kemi prova se Masakra e Reçakut ka ndodhur, unë e kam shndërruar në një akt gjykim, duhet të kemi dyshime që të përfundojnë në prova. Që provat për anëtarët e familjes Berisha duhet të çohen në gjyq”, tha Gashi.