BREAKING NEWS

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora

Përballja me Covid-19, ministrja Manastirliu jep lajmin entuziast nga Vlora
x

Aktualitet

Dosja e pengmarrjes së Jan Prengës kalon zyrtarisht në SPAK, zbulohet kush do jenë prokurorët e çështjes

Dosja e pengmarrjes së Jan Prengës kalon zyrtarisht në SPAK,

Masa e sigurisë për autorët e pengmarrjes dhe vrasjes së Jan Prengës do të vlerësohet në Gjykatën e Posaçme GJKKO.

Lidhur me këtë çështje Gjykata e Tiranës shpalli moskompetencën duke qenë se personat e arrestuar dhe ata të shpallur në kërkim lidhur me këtë çështje po hetohen nga SPAK si grup i strukturuar kriminal.

Ky hetim nisi prej 17 Janarit nga Prokuroria e Tiranës e cila ka urdhëruar 6 arreste dhe 5 persona të tjerë i ka shpallur në kërkim. Prokurorët që kanë në dorë këtë çështje janë Altin Dumani dhe Behar Dibra.

Më të lexuarat