Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dosjet e “nxehta” tek Krimet e Rënda/ Lala: Mund të amnistohen me procedura!

Postuar: 24/09/2018 - 22:45

Gazetarja e kronikës Klodian Lala përmendi disa nga dosjet më të “nxehta” tek Krimet e Rënda që mund të përfitojnë nga shkelja e procedurave.

Lala: "A-ja e drejtësisë është procedura. Për të shpëtuar një kriminel është procedura. Vërtet nuk e liron në shkallë të parë, por shkon në shkallë të dytë dhe në Gjykatën e Lartë dhe praktikisht e ke liruar. Kini parasysh që tek Krimet e Rënda janë disa dosje “patate të nxehta” si Arbër Çekaj, zgjedhjet në Dibër, çështja Tahiri, 3.4 mln euro të Toyota Yaris. Mjafton të prekësh procedurën që t’i amnistosh këta më vonë. Kishte një hetim të thelluar për zgjedhjet në Dibër. Duke cenuar procedurën, minon gjithë procesin".

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 19:01

Në rrugën e “Elbasanit”, në një garazh, ka rënë zjarr në rrethana ende të paqarta.

Si pasojë është përfshirë nga flakët dhe është djegur një mjet në pronësi të shtetasit E.L

Postuar: 23/05/2019 - 18:40

Këtë të enjte janë sekuestruar 36 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar.

Postuar: 23/05/2019 - 18:37

 36 mijë gjimnazistë janë në ankth për mbarëvajtjen në provimet e Maturës Shtetërore.

Postuar: 23/05/2019 - 18:12

Në vazhdim të operacionit të policisë së Pordenone të Italisë ku u arrestuan 3 shqiptarë, pasi ak

Postuar: 23/05/2019 - 17:49

Dy ditë para protestës së opozitës, në godinat qeveritare kanë nisur masat paraprake për sigurimi

Postuar: 23/05/2019 - 17:37

Një raport i ri arrin në përfundimin se trafiqet ilegale që rrjedhin përmes porteve, qyteteve dhe

Postuar: 23/05/2019 - 17:23

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri dhe Nënkryetari Denar Biba, pritën në