BREAKING NEWS

Fatos Klosi dhe Petro Koçi: DASH goditje nën brez armiqve të reformës në drejtësi, Meta-Berisha dyshja më e shqetësuar

Fatos Klosi dhe Petro Koçi: DASH goditje nën brez armiqve të
x

Aktualitet

Drejtoi disa nga kanalet më të rëndësishme informative televizive, Unioni i Gazetarëve mesazh ngushëllimi: Qofsh i paharruar miku ynë! Prej dy dekadash kontribuove si pronar i mediave audiovizive

Drejtoi disa nga kanalet më të rëndësishme informative

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Unioni i Gazetarëve Shqiptarë i ka shprehur ngsushullime familjes, të afërmve dhe kolegëve.

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka reaguar në lidhje me lajmin e kobshëm të ndarjes nga jeta të biznesmenit dhe pronarit të medias Fax News, i cili u nda nga jeta pas një beteje me Covid-19.

Postimi i plotë:

Ndahet nga jeta Presidenti i Fax Neës Kasem Hysenbelli. Nje bashkepunetor dhe partner i ngushte me dhjetra gazetare

Tirane me 5.12.2020

Unioni i Gazetareve Shqiptare ndan dhimbjen e humbjes se nje prej partnereve te vet, mikun dhe bashkepunetorin e dhjetra gazetareve shpiptare, zotin Kasem Hysenbelliu. Prej gati dy dekadash ai kontribuoi si administrator dhe pronar i mediave audiovizive, kryesisht informative duke qene nje partner aktiv dhe me cilesi te fuqishme njerezore, si dhe me ambicie te fuqishme. Ai drejtoi disa nga kanalet me te rendesishme informative televizive ne vend si Tv Arberia, Neës 24, Fax Neës Tv  si dhe  redaksi te reja onlini, duke deshmuar kurajo dhe force organizative. Zoti Hysenbelliu ndau vlerat e nje administratori shume aktiv dhe bashkepunues me dhjetra punonjes dhe gazetare te mediave si dhe me organizatat e gazetareve.

Unioni i Gazetareve Shqiptare u shpreh ngushellimet per ndarjen e parakohshme nga jeta te njeriut te dashur, familjes Hysenbelliu, stafit te Fax Neës dhe gjithe te afermve te Tij. Qofsh i paharruar miku yne!

Zyra e shtypit

Unioni i Gazetareve Shqiptare