BREAKING NEWS

Njoftim i rëndësishëm nga Policia/ Si dhe në cilat shtete mund të lëvizin shqiptarët (DETAJET)

Njoftim i rëndësishëm nga Policia/ Si dhe në cilat shtete
x

Aktualitet

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë zbulon për herë të parë numrin sa efektivë policie janë prekur me COVID-19

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë zbulon për herë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu ka bërë me dije se prej Covid 19 gjithsej janë prekur 25 efektivë policie.

Por siç theksoi ai tanimë të gjithë janë të shëruar. “Ka pasur 25 efektivë të prekur nga radhët e policisë, të cilët derimë tani janë të gjithë të shëruar”, tha Veliu gjatë Komisionit të Sigurisë ndërsa theksoi se gjatë vitit 2019 ka pasur evidentim të krimeve seksuale ndërsa tha se kemi shtim të rasteve të dhunës në familje.

“Përgjatë vitit 2019 është rritur evidentimi i krimeve seksuale. Po shohim me shqetësim shtimin e rasteve të dhunës në familje, ndërkohë që kanë shënuar rënie krimet e hakmarrjes”, shtoi ai.

Më të lexuarat