BREAKING NEWS

Arti në zi/ Ndahet nga jeta piktorja e njohur (Emri)

Arti në zi/ Ndahet nga jeta piktorja e njohur (Emri)
x
BREAKING NEWS

Zbulohen 12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë (Lista)

Zbulohen 12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë (Lista)
x
BREAKING NEWS

Publikuan sekretet hetimore për arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK bën lëvizjen urgjente

Publikuan sekretet hetimore për arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK bën
x
BREAKING NEWS

Gazetarja e njohur zbardh detaje nga ngjarja në “Don Bosko”, ja kush është Nikoll Sherrniku i arrestuar edhe më parë për vrasje

Gazetarja e njohur zbardh detaje nga ngjarja në “Don Bosko”, ja
x
BREAKING NEWS

Ndryshime në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, ja kush emërohet zëvendësministëri i ri (Emri)

Ndryshime në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, ja
x
BREAKING NEWS

Arrestohet personi 'kyç' në atentatin e bujshëm ndaj rivalit të Ervis Martinaj ku mbeti e vrarë banakierja në "Don Bosko" (emri)

Arrestohet personi 'kyç' në atentatin e bujshëm ndaj
x
BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Përfaqësues të ambasadës së SHBA-së në gjyqin e Mediut

Tragjedia e Gërdecit/ Përfaqësues të ambasadës së
x
BREAKING NEWS

Pas 9 orësh mbledhje të kryesisë, Bardhi zbulon datën e zgjedhjes së kryetarit të PD-së

Pas 9 orësh mbledhje të kryesisë, Bardhi zbulon datën e
x

Aktualitet

Dridhet vendi/ Tërmeti i fortë në Shqipëri. Ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

Dridhet vendi/ Tërmeti i fortë në Shqipëri. Ja sa ishte

Një lëkundje e fortë sizmike është regjistruar në Ersekë.Sipas EMSC, tërmeti në fjalë ka qenë i një magnitude 4.7 rihter ndërsa ka pasur ndjeshmëri të larte. Lëkundjet janë ndjerë në zonat përreth Korçës.

Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë rreth 10 km në perëndim të Ersekës, ne nje fshat ne Melec. 

Disa minuta me pas eshte shoqeruar edhe me paslëkundje të tjera, ku sipas EMSC është shënuar nje tjeter me 3,6 balle. 

https://earthquak.es/gfz2023fsea

https://earthquak.es/gfz2023fsea