BREAKING NEWS

Rama përjashton rreth 35 deputetë nga lista e 25 prillit, ja emrat e PS, PD, LSI dhe partive të tjera që pritet të kandidojnë në 12 qarqet

Rama përjashton rreth 35 deputetë nga lista e 25 prillit, ja emrat e
x

Aktualitet

Dritan Hila bën parashikimin për zgjedhjet e 25 prillit: Opozita nuk e mund dot PS me votat e...

Dritan Hila bën parashikimin për zgjedhjet e 25 prillit: Opozita nuk e

Gazetari Dritan Hila është shprehur se sipas sondazhit, opozita duhet të fokusohet ndaj elektoratit gri, pra të pavendosurit.

Sipas Hilës është e pamundur që ta mposhtin PS me votat e militantëve, pavarësisht faktit që rezultatet janë të afërta.

“Shqetësuese është për opozitën kjo rënie e motivimit brenda një muaji, sepse duhet të luftojnë për të nxjerrë nga apatia elektoratin gri. Ata aty e kanë sebratorin, me vota militantësh nuk e mundin dot PS, pavarësisht se fotografimi tregon se janë aty-aty dy grupimet e mëdha. PS i ka më të bindur militantët e vet, ndërsa e djathta jo, lajthisin herë pas here”, tha Hila për Ora News.