BREAKING NEWS

"Ndodh për herë të parë", profesori i sëmundjeve infektive jep lajmin që po e prisnim të gjithë: Pandemisë Covid-19 që pushtoi botën, po i vjen fundi! Ja pse nuk do të ketë valë të tretë

"Ndodh për herë të parë", profesori i
x

Aktualitet

Dritan Zagan nxjerr prapaskenat e rënda për Artan Hoxhën: Nuk është Sali Berisha që do ti, por...

Dritan Zagan nxjerr prapaskenat e rënda për Artan Hoxhën: Nuk

Ish-oficeri Dritan Zagani i është përgjigjur akuzave të gazetarit investigativ Artan Hoxha se është kapur me prova duke shitur informacione tek Guardia.

Sipas tij, Hoxha po përpiqet ti gjejë ndonjë lidhje me Sali Berishën, por ajo gjendet vetëm në mendjen e tij shprehet Zagani.

“Per ty Artan Hoxha,dhe hera e fundit qe nje sharlatan si ti ka veendjen time.
Sipas "burimeve" te tua une jam kapur me prova duke shitur informacione tek Guardia.
Po e marre te mireqene sms qe te kane derguar dhe po e pranoj llogjiken tende te lajthitjes,,dakort i koke e madhe,po me thuaj pak pse akuzohem per shperdorim detyre e jo si "spiun",dakort ore thuaju tutoreve tu te bejne edhe nje here ligjin e xhaxhit dhe po ta pranoj me deshire denimin,por jo sot kur ska ligie fare, se spo hy fare te merem me dashakeqesine dhe ligesine tende qe e shikon ceshtjen dhe te vertete sipas sms-ve qe te derogo Antoni,Vini Sajes apo ai ish shefi Komisariatit te vendlindjes tende qe tashme eshte ne hetim dhe pa detyre.
Ose ndryshe me zgjidh nje dileme qe kam o trim ,me thuaj pak ti nese njeriu ben spiunin a eshte me mire spiun te italianet qe bene ate qe bene, apo te pushtetaret e korruptuar e lidhur me drogen ashtu si ti pellet perdita duke I akuzuar.,,he si tua ti ku eshte me mire....pra Artan koka kaq sa i perket lajthitjes tende profesionale
qe ne fakt eshte trillim ordiner se as nuk ka asnje element per spiunazhe.
Tani ,o Tani i gjitheditur kalojme pak te shperdorimi i detyres,qe eshte akuza zyrtare qe me atribuohet nga miku yt Anton Martini alias Antonjeta e krimeve te renda. Artan une skam bere tendera,as kam vjedhur fonde, une kam bere pollicin che nga ajo que une kam “shperdoru“ detyret jane trafikantet ne burg si dhe eshte sekuestruar droge Artan, nuk eshte se dola huq e me iken trafikantet e ma fshehen drogen.
Artan ti je nje njeri qe di mire te luash dopio rolin, dhe di ti sherbesh perfekt atyre interesa qe per ty Jane gjeja e duhur,te kuptoj por ti me mua i ke ba llogarite gabim,se me keto sulmet poshte brezit edhe pse je mjeshter mua sme bejde asnje efekt,se e kane provu me kone tutoret e tu ta bejne dhe e di ti si shkoi , e di mire se kur e kuptove qe e kishe dhjere me mua u mundove te gjesh afrimitetin dhe si thua vete i dole ne mbrojtje hallit tim,jo mua por te vertetes time,e se bere se je ndonje fare mender burri por te rikuperoje sa te mundje nga pafytyresia qe tregove kur une te kerkova te beje thjesht detyren tende si gazetar. kaq eshte e gjitha o trimi madh qe ma lufto krimin i vetem mes per mes
Tirones.
Tani ti Artan,duke e pare qe une nuk ta fala dyfetyresine tende,e cila u prova kur shite ate djalin te krimi duke I nxjerre foton publike,besoj e di qe ajo este e vetmja foto ne internet per te,dhe ajo fale pisllekut tend,...keshtu me mua u prouvan shume dyshime qe kisha per ty.Ate emrin Bankomat Artan sta kam vene une ,ate ma kane thene d??a aga koleget e tu qe jane ender miqt e mije tashme,ata qe te njohin se une vetem nga bemat te njof,e keshtu ti Tani djali kercen perpjete dhe gjuan poshte brezit tamam si gjarperi pa koke se e ke kuptu se pislleku yt me mua nuk ecen.dhe fillon ti tani perserit shpifjet qe tutoret e tu kane 5 vite e me shume qe i kane ezauru e perseri deshtuan para meje policit te thjeshte ,,,si une,jo se jam une kushedi,por se e vertete Artan,ajo qe ti kuptove dhe doje te beheshe pjes si kofini pas te vjelit,ajo fitoi,jo une.
Tani ti me hamendeson mua lloj lloj gjuajtje posht brezi duke menduar me ate koken e madhe mendje shkurter se do me mbyllesh gojen mua mos te them mendimin tim per ty ashtu si une bej per kedo...harroje trim se une jam njeri i lire ne plot kuptimin e fjales, dhe per dreq s` njof asnje lloj frike,jo se jam trim por se jam i lire nga mankthet e fantazise tende e kujdo si ti.
Ke ca kohe qe plase te gjesh nje lidhje timen me Berishen,ti e di mire se ajo eshte vetem ne mendjen e semu,re tenden e ndonjerit aga "xhungla" jote,sepse njerzia e di mire kush jam une e ke kam une idhull,qe per fat te keq Artan nuk eshte Berisha qe do ti,une idhull kam uniformen e policit,e as kam dash te di as dua te di kush eshte ne krye te shtetit,deri ne momentin Artan kur ne krye te shtetit erdhi mafia e droges, ateher po smund te rrija pa bere asgje, ca bera pastaj,gjithsesi sje ti ai qe e vlereson se je hic ne ate gje per mua ehe se sjam hero jo e jo....por meso se mua me politiken sme ka lidh dot askust e ske ca ben me shum as ti me perpelitjet e tua mjerane.
Artan mundohu te genjesh me bukur se ajo qe me thua se jam ne kerkim e nuk shkoj dot ne 178 shtete,Artan poshte jo per ty se ti e ben kastile genjeshtren por per njerzit e ndershem do vendos dy linket e Interpolit,si dhe foto nga kerkimi per mua qe rezulton negativ.Artan Jam njeri lire,kam bredhur i lire ku kam dashe ka mbi nje vit kur interpoli beri rregullimin e gabimit,dhe pastroi mashtrimet e Sajes nga faqia e tije,kjo fale te drejtes time si dhe miqve partner ne EU.Pra Artan mos e ul piacen me te tilla genjeshtra ordinere.
Ta mbyll Tan djali se mjaft ketu me ty,dhe per ate momentin e fundit qe te thashe prit pak,do ta gjesh komentin poshte me te njejten gjuhe si ti,se ketu smundem tia lejoj vetes dicka te tille,sepse sjam si ti, jam soj tjeter.

https://www.interpol.int/…/How-…/Notices/View-Yellow-Notices

https://www.interpol.int/…/How-we-…/Notices/View-Red-Notices”, shkruan Dritan Zagani.

Më të lexuarat