BREAKING NEWS

“Shqipëria rrezikon kapjen totale të shtetit!”/ Meta nuk ndalet, tjetër kërkesë urgjente Komisionit të Venecias: Asnjë reflektim nga ... (Letra e plotë)

x

Aktualitet

Dritan Zagani jep mesazhin e fortë për Saimir Tahirin

Ish-oficeri i policisë Dritan Zagani u shpreh se Saimir Tahiri është i lirë dhe ha paratë e fituara nga trafikimi i drogës, ndërsa është i akuzaur.

“Në lidhje me atë që akuzohet Saimir Tahiri a ka lidhje apo  ska lidhje ato duket se janë provuar publikisht nga shtypi apo edhe nga procesi gjyqësor i Katanias, ku Tahiri arriti që ta shkëpuste emrin e tij falë lidhjeve të fuqishme. Kur akuza është e njëjtë për të njëjtin grup kur edhe në Shqipëri po bëhet përpjekje për të njëjtin grup, sforco që ta lidhi me të njëjtën çështje, e njëjta akuzë është. Thjeshtë Tahiri merr atë pjesën dhe mbronte trafikantët. Sot trafikantët janë në burg, Saimir Tahiri nën akuzë i lirë dhe ha lekët,” tha Zagani në Ora News.