Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dritan Zagani jep mesazhin e fortë për Saimir Tahirin

Postuar: 20/06/2019 - 23:42

Ish-oficeri i policisë Dritan Zagani u shpreh se Saimir Tahiri është i lirë dhe ha paratë e fituara nga trafikimi i drogës, ndërsa është i akuzaur.

“Në lidhje me atë që akuzohet Saimir Tahiri a ka lidhje apo  ska lidhje ato duket se janë provuar publikisht nga shtypi apo edhe nga procesi gjyqësor i Katanias, ku Tahiri arriti që ta shkëpuste emrin e tij falë lidhjeve të fuqishme. Kur akuza është e njëjtë për të njëjtin grup kur edhe në Shqipëri po bëhet përpjekje për të njëjtin grup, sforco që ta lidhi me të njëjtën çështje, e njëjta akuzë është. Thjeshtë Tahiri merr atë pjesën dhe mbronte trafikantët. Sot trafikantët janë në burg, Saimir Tahiri nën akuzë i lirë dhe ha lekët,” tha Zagani në Ora News.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/11/2019 - 15:52

Tre automjete janë përfshirë në një aksident mesditën e kësaj të marte në aksin e rrugës kombëtare Librazhd-Elbasan. Nga informacionet aksidenti ka ndodhur në Xibrakë.

Postuar: 12/11/2019 - 15:23

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit e nisi punën mëngjesin e sotëm për prishjen e një

Postuar: 12/11/2019 - 14:53

Sipas mediave greke ditën e sotme është gjetur një trup i pajetë i dekompozuar në fshatin Kato Ko

Postuar: 12/11/2019 - 14:49

Policia e Lezhës ka arritur të bjerë në gjurmët e një 40 vjeçari, të shpallur në kërkim për vepra

Postuar: 12/11/2019 - 14:40

Policia e Matit ka finalizuar operacioni e koduar “Ulëza”, për goditjen e veprimtaris

Postuar: 12/11/2019 - 14:11

Analisti i njohur njëherësh gazetari, Mustafan Nano kishte programuar këtë javë që të jepte një s