Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dritan Zagani shpërthen kundër institucioneve: Jemi bërë kaq “europian” sa kafshët kanë më rëndësi se njeriu

Postuar: 14/09/2018 - 22:43

Ish-Oficeri i Vlorës, Dritan Zagani nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka reaguar ndaj situatës së kriminalitetit në vend.

Zagani shkruan se policia në Shqipëri kap në flagrancë vrasësit e qenve, ndërsa nuk reagon për bandat që rrëmbejnë njerëzit e thjeshtë e nuk dihet fati i tyre.

Postimi i plotë:

Po lexoj shtypin e “lire” te vendit tim (semundje qe nuk gjej dot sherim edhe pse larg vendit) dhe me beri pershtypje nje lajm interesant…!
Pra lexova qe nje “kriminel” nga vendlidja ime i cili kishte helmuar 3 qene rrugaç, na qenkesh arrestuar ne flagrance per krimin monstruoz ndaj kafsheve te pambrojtura…!
Deri ketu OK…se vertet nuk ka llogjike njerzore veprimi i ketije “krimineli” ordiner qe vret kafshet, por akoma spo arri te kuptoj pse nuk reagohet njesoj ndaj bandes qe arrin dhe zhduk pa lene gjurme qytetaret e ” mbrojtur” nga ligji, per kete si nuk po lexoj askund reagimin ligjore nga ana e shtetit…!
Thua te jemi bere kaq shume “europian” sa kafshet kane me shume rendesi se njeriu dhe jeta e tije…!
P.s…nga ato pak informacione qe kam, ne vendlindjen time i madh e i vogel,perfshi dhe shtetin e dine mire çfare ka ngjare…megjithate reagim ligjore ska….hiç ….fare…!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/02/2019 - 14:27

Mediat ndërkombëtare kanë raportuar protestën e opozitës së bashkuar në Tiranë. Media me rëndësi europiane dhe globale kanë shkruar për këtë protestë të tilla si “Reuters”, “Euro News” etj.

Postuar: 16/02/2019 - 14:06

Vala e protestave pushton edhe Shqipërinë. Kështu shkruan faqja italiane, Chronache.

Postuar: 16/02/2019 - 14:05

Gazi lotsjellës i hedhur nga Garda e Republikës në drejtim të protestuesve ka prekur edhe disa

Postuar: 16/02/2019 - 14:00

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk është larguar asnjë minutë nga protesta që ka nisur prej orës 1

Postuar: 16/02/2019 - 13:51

Petrit Vasili vjen me një reagim drejt e nga Facebook-u ndaj protestes së ditës së sotme duke thë

Postuar: 16/02/2019 - 13:45

Ndërsa tymi dhe flakët kanë pushtuar zonën e Kryeministrisë, ky protestues duket se është i vetmi

Postuar: 16/02/2019 - 13:40

Zyrtarë të Ministrisë së Brendshme reagojnë për deklaratat e opozitës se policia ka provokuar qyt