Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Droga në vend, asgjësohen 1724 rrënjë kanabis në Shkodër e Pukë, në kërkim kultivuesit

Droga në vend, asgjësohen 1724 rrënjë kanabis në Shkodër e Pukë, në kërkim kultivuesit

Postuar: 12/08/2015 - 09:42

Nga puna e shërbimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër dhe Pukë, në vijim të operacioneve antikanabis, për evidentimin dhe asgjësimin e bimëve narkotike të mbjella, gjatë ditës së djeshme janë goditur disa raste të kultivimit të bimëve narkotike. Policia bën me dije se janë zbuluar dhe asgjësuar përkatësisht bimët e kanabisit: 
 
-Në fshatin Kajvall, në Shkodër, janë gjetur dhe asgjësuar 6 parcela me 539 rrënjë bimë narkotike kanabis sattiva.
 
-Në fshatin Qerret, në Shkodër, janë gjetur dhe asgjësuar 8 parcela me 960  rrënjë bimë narkotike kanabis sattiva.
 
-Në vendin e quajtur Bregan, në fshatit Reç i Ri, në Shkodër, janë gjetur dhe asgjësuar 25 rrënjë bimë narkotike kanabis sattiva.
 
-Në vendin e quajtur Gryka e Majës, në fshatin Berishë, në Pukë, janë gjetur dhe asgjësuar 2 parcela me 200 rrënjë bimë narkotike kanabis sattiva.
 
Këto bimë u asgjësuan me anë të djegies, ku një pjesë e tyre u mor në cilësinë e provës materiale.
 
Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Materialet i kaluan Prokurorisë së rrethit gjyqësor Shkodër, për veprën penale ”Kultivim i bimëve narkotike”. 
 
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:40

 Dita e nesërme pritet të jetë me diell, por gjatë pasdites paraqiten kthjellime dhe vranësira kalimtare në kryeqytet.

Postuar: 24/05/2019 - 22:46

Nuk është rastësi që emri i koduar i një operacioni policor të zhvilluar nga policia italiane në

Postuar: 24/05/2019 - 22:21

Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për kërcënimin e pretenduar nga oficeri i policisë E

Postuar: 24/05/2019 - 21:58

Gazetari Sokol Balla thotë se prej 30 vitesh, të njëjtat grupime politike duan që vendi të digjet

Postuar: 24/05/2019 - 20:43

Planet për zgjerimin e autostradës Tiranë-Durrës pritet të rrafshojnë pas palmave, edhe pishat e

Postuar: 24/05/2019 - 20:15

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar deklaratën e fortë që dha sot Presidenti Ilir Meta

Postuar: 24/05/2019 - 20:07

Seanca e parë për procesin e rigjykimit të Izet Haxhisë do të mbahet me datë 18 Qershor.