Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Droga pushton vendin, operacione masive nga veriu në jug, asgjësohen plot 5321 rrënjë hashashi

 Droga pushton vendin, operacione masive nga veriu në jug, asgjësohen plot 5321 rrënjë hashashi

Postuar: 12/08/2015 - 11:19

Policia e Vlorës ka asgjësuar 1943 bimë kanabis sativa të mbjella në 23 parcela.
 
Më saktë, në fshatin Armen janë asgjësuar 13 parcela me 1247 bimë kanabis, në fshatin Lubonjë janë asgjësuar 7 parcela me 620 bimë kanabis dhe në fshatin Peshkëpi janë asgjësuar 3 parcela me 76 bimë kanabis.
 
Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve të kultivimit të bimëve narkotike.
 
Ndërkohë, Policia e Gjirokastrës ka bërë të ditur se në Kakavijë janë asgjësuar 1594 bimë narkotike të mbjella në 4 parcela.
 
Operacioni është zhvilluar në orët e para të ditës së sotme dhe në qytetin e Shkodrës, Lezhës e të Pukës, ku janë asgjësuar plot 1784 bimë narkotike.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:40

 Dita e nesërme pritet të jetë me diell, por gjatë pasdites paraqiten kthjellime dhe vranësira kalimtare në kryeqytet.

Postuar: 24/05/2019 - 22:46

Nuk është rastësi që emri i koduar i një operacioni policor të zhvilluar nga policia italiane në

Postuar: 24/05/2019 - 22:21

Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për kërcënimin e pretenduar nga oficeri i policisë E

Postuar: 24/05/2019 - 21:58

Gazetari Sokol Balla thotë se prej 30 vitesh, të njëjtat grupime politike duan që vendi të digjet

Postuar: 24/05/2019 - 20:43

Planet për zgjerimin e autostradës Tiranë-Durrës pritet të rrafshojnë pas palmave, edhe pishat e

Postuar: 24/05/2019 - 20:15

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar deklaratën e fortë që dha sot Presidenti Ilir Meta

Postuar: 24/05/2019 - 20:07

Seanca e parë për procesin e rigjykimit të Izet Haxhisë do të mbahet me datë 18 Qershor.