BREAKING NEWS

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del me deklaratën 'bombë': Ju tregoj provën e fortë që mund të rikthejë në qeli Tahirin

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del
x
BREAKING NEWS

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat e bujshme nga arrestimi i zyrtares së lartë të Shëndetësisë

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja
x
BREAKING NEWS

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet dëshmia e Sekretares së Përgjithshme e Shëndetësisë

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e Kurtit, në përputhje me planet serbe për destabilizimin e rajonit

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e
x
BREAKING NEWS

"Po flitet minutat e fundit"/ Eksperti Ervin Karamuço del me deklaratën 'bombë': Së shpejti do të arrestohet një ish-kryebashkiak

"Po flitet minutat e fundit"/ Eksperti Ervin Karamuço del me
x
BREAKING NEWS

Shkatërohet banda shqiptare në Itali/ Kush është trafikanti i shumëkërkuar që bashkëpunonte me “Ndraghetan” (emri)

Shkatërohet banda shqiptare në Itali/ Kush është trafikanti
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me euron? Pëson rënie dhe merr 'goditjen' më të madhe në historinë e këmbimit valutor

Çfarë po ndodh me euron? Pëson rënie dhe merr
x
BREAKING NEWS

Shpërthen zjarr pranë SPAK, dalin detajet e para

Shpërthen zjarr pranë SPAK, dalin detajet e para
x

Aktualitet

“Drogën e merrnin nga.../ Detaje nga grupet kriminale, ja zonat kryesore ku vepronin në Tiranë

“Drogën e merrnin nga.../ Detaje nga grupet kriminale, ja zonat

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me dy grupet kriminale të goditura ditën e djeshme në tiranë, të cilët tregtonin lëndë narkotike në zona të ndryshme të kryeqytetit.

I ftuar në emisionin “Shqipëria LIVE”, avokati kujtim Cakrani deklaroi se këto grupe kriminale kishin si furnizues një grup nga Fushë-Kruja, nga të cilën merrnin drogën, të cilën e shpërndanin më pas në Tiranë, kryesisht pranë shkollave.

“Ata që i furnizojnë me drogë janë nga zona e Fushë-Krujës. Mund të jenë dhe ata organizatorët, por policia për arsye të hetimit nuk i ka bërë ende publikë. Është një punë e jashtëzakonshme që po bëhet sepse operacioni mund të prishet.”- deklaroi ai.

Nga ana tjetër, gazetari Eduard Halili zbuloi dhe zonat ku këta dy grupe kishin aktivitetin më të lartë.

"Zonat kryesore sigurisht është zona rreth gjimnazit “Petro Nini” ku ka dhe më shumë shpërndarës, nga ana tjetër edhe Yzberishi, e po ashtu zona e “Ish-stacionit të Trenit”. Në këto zona kishte më shumë shpërndarës", deklaroi gazetari.