Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Duan të humbin gjurmët”, deklarata e papritur e Spartak Ngjelës ‘live’ në emision: Urgjentisht të ndalojë, do ta padis...

Postuar: 02/12/2019 - 21:18

Pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin më 26 nëntorit, në shënjestër nga qeveria shqiptare janë vënë edhe ndërtuesit, pasi akuzohen edhe nga banorët si përgjegjësit e vetëm për ndërtimet jo cilësore.

Për këtë situatë ka reaguar edhe Spartak Ngjela tashmë shqiptarët për këtë situatë presin ndihmën e SHBA-së. Ngjela shprehet se po fillojnë të prishin ndërtesat në Durrës pasi duan të humbin gjurmët.

Spartak Ngjela shprehet:

“Kush mban përgjegjësi? Nëse do ta kishim parë me vëmendje korrupsionin, ai është bërë me lejet e ndërtimit.  Mafia kërkon hapësirë, dhe këtë hapësirë ja lë qeveria dhe kjo ndodh me një çmim. Është një leje ndërtimi e zëmë 7 milionë euro dhe kërkon lejen e ndërtimit pa bërë asnjë matje, a ndërtohet aty apo jo. Të bëhet si çështja Meta që ta mbyllin pa hetim. Kjo që ndodhi shkurton operacionin pasi kapet mafia politiko-ndërtuese.  Shkenca nuk e pranon se ka ujë. Këta kanë filluar ti prishin pasi duan të humbin gjurmët. Urgjentisht duhet ta ndalojë Prokuroria. I bëj thirrje këtu pasi do ta padis penalisht.”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 15:23

Olsian Çela është zgjedhur kryeprokurori i ri i Shqipërisë. Ai ka marrë mbështetjen e 101 deputetëve.

Postuar: 05/12/2019 - 14:59

Tre qytetarë që mbetën të plagosur rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit po kurohen jashtë shtetit.

Postuar: 05/12/2019 - 14:51

Mbrëmjen e djeshme Tepelena u trondit nga një atentat ndaj dy vëllezërve Artan dhe Artur Bresha.

Postuar: 05/12/2019 - 14:33

Ka mbërritur ditën e sotme në pikën kufitare të Kapshticës një autokolonë me ndihma si çadra dhe

Postuar: 05/12/2019 - 13:23

Pallati i cili para 2 ditësh strehoi 70 familje të prekura nga tërmeti i është vënë shiriti dhe ë