BREAKING NEWS

“Nga tetori deri në mars e shtuna dhe e diela do jenë pa makina”, reagon Artan Hoxha, pyet hapur Ramën: Na rruaç komandant, por...

“Nga tetori deri në mars e shtuna dhe e diela do jenë pa
x

Aktualitet

“Duan të humbin gjurmët”, deklarata e papritur e Spartak Ngjelës ‘live’ në emision: Urgjentisht të ndalojë, do ta padis...

“Duan të humbin gjurmët”, deklarata e papritur e Spartak

Pas tërmetit të fuqishëm që goditi vendin më 26 nëntorit, në shënjestër nga qeveria shqiptare janë vënë edhe ndërtuesit, pasi akuzohen edhe nga banorët si përgjegjësit e vetëm për ndërtimet jo cilësore.

Për këtë situatë ka reaguar edhe Spartak Ngjela tashmë shqiptarët për këtë situatë presin ndihmën e SHBA-së. Ngjela shprehet se po fillojnë të prishin ndërtesat në Durrës pasi duan të humbin gjurmët.

Spartak Ngjela shprehet:

“Kush mban përgjegjësi? Nëse do ta kishim parë me vëmendje korrupsionin, ai është bërë me lejet e ndërtimit.  Mafia kërkon hapësirë, dhe këtë hapësirë ja lë qeveria dhe kjo ndodh me një çmim. Është një leje ndërtimi e zëmë 7 milionë euro dhe kërkon lejen e ndërtimit pa bërë asnjë matje, a ndërtohet aty apo jo. Të bëhet si çështja Meta që ta mbyllin pa hetim. Kjo që ndodhi shkurton operacionin pasi kapet mafia politiko-ndërtuese.  Shkenca nuk e pranon se ka ujë. Këta kanë filluar ti prishin pasi duan të humbin gjurmët. Urgjentisht duhet ta ndalojë Prokuroria. I bëj thirrje këtu pasi do ta padis penalisht.”