BREAKING NEWS

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për Shqipërinë, i jep dritën jeshile për të nisur procesin integrues në BE

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për
x
BREAKING NEWS

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik informacionin e rëndësishëm: Ia dolëm edhe kësaj sfide!

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës: Ka procese penale në SHBA, ja mesazhi i ambasadores Yuri Kim

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës:
x
BREAKING NEWS

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe plas paralajmërimin e fortë: Do të ketë pasoja për PS-në!

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe
x
BREAKING NEWS

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e rëndësishëm/ KPK merr vendimin e menjëhershëm dhe shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e
x
BREAKING NEWS

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për Shqipërinë

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për
x
BREAKING NEWS

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos autorin. Zbardhet shkaku (EMRI+FOTO)

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos
x
BREAKING NEWS

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të jashtëzakonshme, Harxhi bën denoncimet e forta: Vëzhguesit janë kërcënuar! Ja cila është shkelja më e rëndë!

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të
x

Aktualitet

“Duan të vrasin një bos krimi në autostradë”, Klodiana Lala plas deklaratën ‘bombë’ në mes të emisionit: Unë jam gazetarja e parë që kam pasur fotot e armëve! (VIDEO)

“Duan të vrasin një bos krimi në autostradë”,

Gazetarja Klodiana Lala paralajmëroi mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Opinion’ se grupet kriminale për momentin kanë në shënjestër një boss krimi që jeton në zonën e autostradës.

Lala, teksa po fliste për depon e armëve që u sekuestrua, tha se dronat dhe dylbitë, duhen pikërisht për këtë arsye, për krime në distancë.

Pjesë nga biseda:

Klodiana Lala: Nuk jam surprizuar, kam parasysh operacionin e Elbasanit…

Blendi Fevziu: Po ishte depoja këtu, 50 metra larg Klanit….

Klodiana Lala: Unë kam qenë gazetarja e parë që kam pasur fotot e armëve në Elbasan. Ishin të një kalibri dhe të një precizioni shumë të lartë. Kohët e fundit në Shqipëri kanë qarkulluar në mënyrë të frikshme. Unë kam insistuar shumë tek personat e penduar, nëse punohet me ta, mund ta ndihmojnë shumë SPAK. Në ditën e sotme janë lëshuar edhe pesë urdhër-arreste të tjera.

Blendi Fevziu: Po pse nuk kanë dalë llafet…këtu dalin fjalët për të gjitha, me kë rri pse rri…

Klodiana Lala: Fevziu, grupet kriminale kanë infomacion se ku lëvizin grupet e kërkuara, çfarë mjetesh kanë, çfarë pamjeje kanë…në momentin që kanë interes e ekzekutojnë dike, çfarë bën? Drejtohet tek ata që bëjnë armë, fshijnë numra dhe i modifikojnë që edhe nëse arma gjendet, nuk arrihet të shkohet te personi…kryesisht po zgjidhen në zonën e Fushë Krujës, atje bëhen pazaret për çmimet, etj.

Blendi Fevziu: 25 pako me dorne e dylbi për çfarë duhen?

Klodiana Lala: Fevzi duan të vrasin një bos krimi në autostradë….agresiviteti ka arritur në një nivel që po përdorin të gjithë mënyrat.

Më herët, ka qenë Artan Hoxha, gazetari që ka folur për një atentat me dron që është planifikuar në Shqipëri. Në janar të këtij viti, i ftuar në një intervistë në “ABC”, Hoxha tha bëhej fjalë për një person të “fuqishëm”, të cilit atentatorët nuk i afroheshin dot nga asnjë rrugë përveç ajrit. Nuk dimë të themi nëse bëhet fjalë për të njëjtin person…

Më të lexuarat