Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Duart e shtrënguara, lutje ndaj Zotit apo emocion? Ky është detaji që u pikas gjatë gjyqit të Saimir Tahirit

Postuar: 19/09/2019 - 23:19

Interesit të gazetarëve nuk u shpëtoi edhe një detaj që kishin vënë re tek ish-Ministri Saimir Tahiri në sallën e gjyqit.

Një prej gazetareve e pyeti Tahirin se përse i mbante duart e shtrënguara gjatë kohës që u njoh me vendimin e gjykatësve, që e dënuan përfundimisht me 3.4 vjet shërbim prove, për akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Gazetarja: Në kohën që gjykata po lexonte vendimin ju pa reshtur mbanit duart e shtrënguara me njëra-tjetrën, në fakt po luteshit, apo ishte për shkaqe emocionale?

Saimir Tahiri: Unë Zotit i lutem vetëm për familjen time dhe për shëndetin tim, nuk i lutem për gjëra që i kam në dorë vetë, kështu që nuk po lutesha, nuk e di përse i kam mbajtur duart ashtu.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 10:39

Policia rrugore gjatë 24 orëve të fundit ka vendosur gjithsej 34 gjoba, 5 për përdorim të celularit gjatë drejtimit të mjetit, 2 për mospërdorim të rripit të sigurimit, 5 për parakalime të gabuara dhe 12 për ndalim ap

Postuar: 23/10/2019 - 10:09

Duket se nga dita në ditë sherri mes biznesmenit Elton Ilirjani dhe deputetit Kujtim Gjuzi po bëh

Postuar: 23/10/2019 - 10:07

Janë arrestuar në flagrancë 2 shtetas dhe 1 tjetër po procedohet në gjendje të lirë, pas finalizi

Postuar: 23/10/2019 - 09:55

U shkarkua për posti i lartë pas fjalorit banal, burri i zv.ministres bën veprimin e papritur që

Postuar: 23/10/2019 - 09:20

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme, kur një punëtor u rrëzua nga lartësia në një objekt

Postuar: 23/10/2019 - 09:07

Një i ri është proceduar penalisht nga policia, pasi pas një kontrolli të befasishëm në maninë iu

Postuar: 23/10/2019 - 08:42

Nga 22 kandidatë KLGJ konfirmoi 8, duke lënë jashtë edhe Theodhori Sollakun i cili nuk do të vazh