BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x
BREAKING NEWS

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në Shqipëri, kryeministrja italiane tallet me Edi Ramën dhe përkëdhel presidentin Vuçiç

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në
x
BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x

Aktualitet

“Dubai parajsa penale”/ Eksperti i kriminalistikës zbulon çfarë pritet të ndodhë me marrëveshjen e ekstradimit me Emiratet e Bashkuar

“Dubai parajsa penale”/ Eksperti i kriminalistikës zbulon

Eksperti i kriminalistikës Fation Softa është shprehur se e sheh të largët marrëveshjen e ekstradimit mes Shqipërisë dhe Dubait.

Në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, ai theksoi se personat me rrezikshmëri të lartë po strehohen në Dubai duke e parë këtë të fundit si parajsë penale.

“Politikat e Shqipërisë drejt Dubait kanë një intensitet ndryshe, kanë një tendencë për të krijuar një lloj afrimi me këtë vend. Personat  në shkallë të lartë rrezikshmërie, janë dhe  po strehohen gjithmonë e më shumë duke parë Dubain si Parajsë penale. Organet ligjzbatuese shqiptare nuk kanë qenë në gjendje të bëjnë kon trollin dhe bllokimin e aseteve të financave të tyre. Sa i përket tentativës për të krijuar lidhje dhe marrëveshje, është për t’u përgëzuar, por nuk e di sa larg është për të bërë këtë pritje. Një marrëveshje ekstradimi mes Dubait dhe Shqipërisë e shoh të gjatë”-tha Softa.

Më të lexuarat