BREAKING NEWS

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i vranë edhe vëllain në…

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i
x
BREAKING NEWS

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi në Sarandë, arrestohet autori, ja ku ishte fshehur

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi
x
BREAKING NEWS

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një 20-vjeçar në Elbasan

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një
x
BREAKING NEWS

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të vrarë

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të
x
BREAKING NEWS

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën
x
BREAKING NEWS

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri goditi dy herë me thikë klientin e restorantit për një vend parkimi

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri
x

Aktualitet

“Duhet hetuar agresivitet i policëve të rinj”/ Efektivi vrau kolegun e tij brenda në komisariat, Mentor Kikia ngre alarmin dhe bën thirrjen urgjente

“Duhet hetuar agresivitet i policëve të rinj”/ Efektivi

Gazetari Mentor Kikia komentoi sot ngjarjen e rëndë të ndodhur në komisariatin nr.3 në kryeqytet ku efektivi i policisë ekzekutoi me armë zjarri kolegun e tij.

Ai tha se ngjarje të tilla nuk përbëjnë më një fenomen, por vlen për tu marrë në konsideratë se po trajtohet seriozisht jo kush është autori, por për të shkuar përtej asaj që ka ndodhur për të kuptuar pak në aspektin social, psikologjik, ngjarje që burojnë nga njëlloj agresiviteti.

Sipas tij problemi nuk është ngjarja, por fenomeni mbetet agresiviteti i efektivëve të rinj në moshë, dhe ngjarje të tilla duhet të trajtohen nga ekspertët e policisë.

“Padyshim që është një ngjarje e rëndë, nuk mund të themi se përbën fenomen, është incident fatal që ndodh brenda një institucioni që shërben për të ruajtur rendin dhe sigurinë për qytetarët, por vlen për tu marrë në konsideratë se po trajtohet seriozisht jo kush është autori, por për të shkuar përtej asaj që ka ndodhur për të kuptuar pak në aspektin social, psikologjik, ngjarje që burojnë nga njëlloj agresiviteti. Kemi parasysh faktin që kemi një polic të ri, kemi parë policët e rinj që demonstrojnë njëlloj agresiviteti të panevojshëm, por dhe të tejkaluar për detyrën që kanë edhe në protesta. Kishte dhunë të pajustifikuar ndaj njerëzve dhe mendoj se kjo duhet të jetë objekt studimi në fushën sociale. Pse e demonstrojnë kaq shumë dhunën policët e rinj. Të kapet dhe kjo në hetim dhe të mos mbyllet dosja. Janë dy punonjës policie brenda një komisariati, nuk besoj se ky është një fenomen, por agresiviteti i policëve të rinj është fenomen i identifikuar, duhet tët trajtohet si ngjarje nga ekspertët e policisë.”, u shpreh Kikia.