Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Duhet të bëjë përpjekjet maksimale", Taulant Muka jep alarmin

Postuar: 20/05/2019 - 07:40

Ish-zv.ministri i Arsimit Taulant Muka shprehet se gjendja është alarmante me Akademinë e Shkencave të Shqipërisë pasi gjatë dhjetë viteve kemi patur vetëm 22 publikime.

Taulant Muka shkruan:

Sipas Scopus, ne vitet 2009-2019, Akademia e Shkencave te Serbise ka patur 1493 publikime, ndersa Akademia e Shkencave te Shqiperise vetem 22!

Gjendja eshte alarmante dhe cdo akademik shqiptar duhet te beje perpjekjet maksimale qe te mos perseriten gabimet e se shkuares duke qendruar indiferent ndaj pseudoreformes ne Akademine e Shkencave dhe lartesimit te pseudo-intelektualeve!

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/09/2019 - 14:09

Policia e Korçës ka goditur një tjetër rast që operonte në fushën e prodhimit dhe të shitjes së narkotikëve.

Postuar: 16/09/2019 - 13:49

Në një deklaratë për media, Gent Ibrahimi deklaroi se KLP po diskuton mundësinë që puna të nisë e

Postuar: 16/09/2019 - 13:22

Ka dalë sot para trupit gjykues Blendi Teta, i cili u arrestua për vrasjen e ish-policit Santiago

Postuar: 16/09/2019 - 13:11

Një 23-vjeçar u arrestua në Portin e Vlorës pasi akuzohet për shitjen e një motori të grabitur në

Postuar: 16/09/2019 - 12:47

Pas shkarkimit të Hysni Vatës si drejtues i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Mat, Këshilli i Lartë