BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x

Aktualitet

“Duhet të flasë me vendime”/ Artan Hoxha zbulon skenarin e SPAK: Është kujdesur të mos arrestojë zyrtarë në detyrë, nëse do e bënte këtë...

“Duhet të flasë me vendime”/ Artan Hoxha zbulon skenarin e

Gazetari Artan Hoxha në emisionin ‘Të Paekspozuarit’ duke komentuar punën e SPAK të bërë deri tani u shpreh se SPAK duhet të flasë me vendime dhe se sipas tij ai është kujdesur që të mos arrestojë zyrtarë në detyrë.

Kemi folur ditët e fundit për kryetarë bashkie që i ka thirrur SPAK, sot SPAK kërkoi 4 vite burg për ish kryebashkuiakun e Lezhës. Kjo duket se ata po mundohen dhe janë të kompleksuar nga kjo. Deri sa filloi historia me Berishën thuhej se po hante vetëm nga e majta.

Pastaj kur filloi çështja për Berishën dhe Metën filloi pse vjen për ta dhe jo ministrin në detyrë. SPAK këtë duhet ta tejkalojë, duhet të flasë me vendime.

Vendimet që do marrë SPAK ato do të tregojnë në të vërtetë se çfarë po bën SPAK dhe sa i paanshëm është. Është vënë re se SPAK është kujdesur që të mos arrestojë zyrtarë në detyrë. Kemi ministra të arrestuar, por pasi janë larguar nga detyra.  Nëse do bënte këtë kjo do i jepte më shumë kredibilitete.

Më të lexuarat