Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Durrës/ Sekuestrohen prona me vlerë 2 mln euro

Postuar: 20/02/2018 - 15:30

Policia e Durrësit ka sekuestruar rreth 2 milion euro pasuri pasi dyshohet se janë të fituara nga aktivitet kriminal nga një 46-vjeçar.

Janë sekuestruar:

25 000 m2 tokë arë;

10 100 m2 pemëtore;

9 njësi tregtare, ambiente të përshtatura për biznese me sipërfaqe totale 580 m2;

22 apartamente me sipërfaqe totale 1780 m2.

Pasuritë dyshohet se janë produkt i veprimtarisë kriminale, kryer nga shtetasi T.S.. Në total ato llogariten rreth 2 milion euro.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/03/2019 - 15:41

Policia e Shkodrës ka disa ditë që është vënë në aksion pas vrasjes së biznesmenit, Nard Polia. Forcat policore kanë arrestuar 3 persona, dhe ka shpallur në kërkim autorin e dyshuar të ngjarjes.

Postuar: 25/03/2019 - 15:35

Kati i katërt i një pallati është përfshirë nga flakët para pak minutash pranë Komisariatit Numër

Postuar: 25/03/2019 - 15:25

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njoftoi gjithë tatimpaguesit se është publikuar në Fleto

Postuar: 25/03/2019 - 15:14

Një banesë është përfshirë nga flakët në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur pranë Komisariatit nr.4.

Postuar: 25/03/2019 - 15:00

Artan Hoxha është padyshim një ndër gazetarët e kronikës më të ndjekur  në Shqipëri.

Postuar: 25/03/2019 - 14:28

Menjëherë pas emërimit të drejtorit të ri të policisë për kryeqytetin jane bërë publike edhe lëvi