BREAKING NEWS

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në Tiranë, policia vendos perimetrin e sigurisë

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga kati i katër i pallatit

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x
BREAKING NEWS

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe paralajmërojnë trazira gjatë protestës së sotme, sulmojnë Ramën dhe i kërkojnë të mos provokojë protestuesit, Noka kërcënon policinë

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe
x
BREAKING NEWS

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën e Parlamentit apo skenar dhune? Shikoni çfarë po ndodh në tarracën e Kuvendit disa orë para protestës së opozitës (VIDEO)

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën
x
BREAKING NEWS

Berisha 2 orë tubim para Kryeministrisë, policia përgatitet për skenare dhune, ja çfarë do të ndodhë sot në protestë dhe lëvizja e papritur e Ramës

Berisha 2 orë tubim para Kryeministrisë, policia përgatitet
x
BREAKING NEWS

130 deputetë në panik nga dosjet e Sigurimit të Shtetit, refuzojnë hapjen e dosjeve, 71 zyrtarë që aplikuan për SPAK rezultuan “spiunë

130 deputetë në panik nga dosjet e Sigurimit të Shtetit,
x
BREAKING NEWS

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë! Ja sa para janë sekuestruar

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë!
x

Aktualitet

Dy ditë para finales, Veliaj zbulon detajet e organizimeve të fundit para ndeshjes Roma-Feyenoord: Ta përdorim më pak makinën, festë në sheshin ‘Skënderbej’

Dy ditë para finales, Veliaj zbulon detajet e organizimeve të fundit

Dy ditë para finales së madhe të Conference League në “Air Albania”, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka zbuluar detaje nga pritja dhe aktivitetet para ndeshjes Roma-Feyenoord. Përveç dy fan zonave për tifozët e Romës dhe Feyenoord-it, janë organizuar edhe një sërë aktivitetesh, duke filluar me shfaqjen e Kupës origjinale nesër, së bashku me kolegët e UEFA-s, në një ceremoni festive.

Veliaj tha se qyteti do të rritet në 3 ditët e ardhshme me 10%, ndaj lëvizshmëria e qytetarëve me makina duhet të jetë sa më e ulët. “Duke qenë se ky vend i ka mundësitë e kufizuara për lëvizje masive, pra bëhet fjalë për të rritur popullsinë e Tiranës në këto 72 orë me 10% - ju e dini, fillon dita e parë e shkollës ose është nata para Vitit të Ri dhe e keni parë se çfarë ndodh në Tiranë - kështu që secili që mund të kontribuojë duke e lënë makinën në shtëpi na ndihmon. Kjo nuk do të thotë që ne s’duam të vijnë njerëz. Përkundrazi, thjesht po themi që nuk vjen dot me makinë deri në sheshin “Skënderbej”, kështu që kush do ta lërë makinën në shtëpi atë ditë, që është edhe një ditë pushimi, nuk ka zyra shërbimi të hapura në Tiranë, sigurisht do kontribuonte qoftë edhe me ato 20 metra katrorë që kursen në trafik, për ta bërë pak më të lehtë për tifozeritë dhe skuadrat që do të duhet të lëvizin më shpejt,” nënvizoi Veliaj.

Kryetari i Bashkisë ftoi edhe sektorin privat t’i bashkohet atij shtetëror, duke gjetur një të mesme, punën nga shtëpia për ditën e mërkurë të 25 Majit në mënyrë që të përshtaten me nevojën e qytetit për të pasur më shumë hapësirë.

Më të lexuarat