BREAKING NEWS

ISSH nxjerr listën, ja 316 minatorët dhe naftëtarët që do të marrin shtesë pensioni, emrat në Tiranë dhe rrethe

x

Aktualitet

‘Dy persona të panjohur më kanë hyrë në shtëpi’, telefonata që kapi mat hajdutët

Bashkëpunimi me qytetarët vë në pranga një shtetas i cili tentoi të vidhte një banesë në Divjakë, ndërkohë që është shpallur në kërkim bashkëpuntori tjetër.

Policia bën me dije se te dy autorët e dyshuar janë me precedent të mëparshëm kriminal në fushën e vjedhjes. 

NJOFTIMI

Pas telefonatës së shtetasit S.D në numrin unik 112 se në banesën e tij kishin hyrë dy shtetas të huaj, menjëherë në vendngjarje shkojnë shërbimet e Policisë Divjakë ku bëjnë të mundur kapjen në flagrancë të njërit prej autorëve të dyshuar.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Divjakë arrestuan në flagrancë për veprën penale “Vjedhje e kryer në bashkëpunim” e mbetur në tentativë shtetasin:

M.J, 20 vjeç, banues në Vlorë.

Gjithashtu u shpall në kërkim bashkëpuntori i tij shtetasi i dyshuar B.A, 32 vjeç, banues në Vlorë.

Në lidhje me këtë ngjarje janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale, një autoveturë, (automjet të cilin autorët e kanë braktisur në një rrugicë në Divjakë gjatë momentit të ikjes nga ndjekja e policisë) dhe dy telefona celularë të cilët dyshohet se janë përdorur për komunikime për kryerjen e aktivitetit kriminal.

Vijon puna për dokumentimin ligjor të disa vjedhjeve të tjera të kryera nga ky grup në juridiksionin e Divjakës.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprime të mëtejshme proceduriale.